Сенцов написав, що змушений зупинити голодування, щоб уникнути примусового годування

Адвокат Дмитро Дінзе, який представляє інтереси незаконно засудженого на Росії українського режисера Олега Сенцова, підтвердив, що його підзахисний припинить голодування 6 жовтня

Про це йдеться в листі режисера, який Дінзе передав телеканалу "Настоящее время", передає Depo.ua.

При цьому сам Сенцов написав у листі, що змушений піти на такий крок, щоб уникнути примусового годування.

"Усім, кому це ще цікаво! У зв'язку з критичним станом мого здоров'я, а також патологічними змінами у внутрішніх органах, в найближчий час до мене заплановано застосування примусового харчування. Моя думка при цьому вже не враховується. Нібито я вже не в змозі адекватно оцінювати рівень здоров'я і небезпеки. Насильницьке годування буде проводиться в межах реанімаційних заходів з порятунку життя пацієнта. У цих умовах я змушений припинити своє голодування з завтрашнього дня, тобто з 6.10.18. 145 днів боротьби, мінус 20 кг ваги, плюс надірваний організм, але мета так і не досягнута. Я вдячний всім, хто підтримував мене, і прошу вибачення у тих, кого я підвів ... Слава Україні!".

Нагадаємо, 5 жовтня російські тюремники заявили, що український режисер Олег Сенцов, ув'язнений на Росії, припинив голодування.

Згодом уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розповіла, що Олег Сенцов написав заяву про відмову від голодування.

Довідка: Українського режисера Олега Сенцова разом з активістом Олександром Кольченком затримали представники російських спецслужб в Криму в травні 2014 за обвинуваченням в організації терактів на півострові.

25 серпня 2015 року російський суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму, а Кольченка – до 10 років ув'язнення.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування у російській в'язниці, вимагаючи відпустити всіх українців, утримуваних на Росії та анексованому Криму.

13 липня режисеру виповнилося 42 роки. У цей день його мати написала президенту РосіїВолодимиру Путіну листа з проханням про помилування сина.

14 серпня адміністрація Путіна відповіла матері Сенцова, яка просила про помилування сина, мовляв, для початку процедури помилування українця він має сам звернутися до Путіна з відповідним проханням.

10 вересня стало відомо, що Олег Сенцов написав заповіт на свою творчість у разі смерті.

Дещо пізніше сестра Сенцова розкрила зміст заповіту режисера й зізналася, що Сенцов втратив надію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна