ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Секстинг, зрада і самообман: Що науковці дізналися про кохання

Кохання залишається таємничим почуттям навіть для вчених. Хоча вони постійно намагаються його вивчати

Depo.Життя
13 лютого 2018 17:15
ФОТО: depo.ua

В канун Дня закоханих Depo.ua пропонує познайомитися з найромантичнішими науковими відкриттями останніх років.

1. Кохання з першого погляду - самообман

Вчені з Університету Гронінгена спробували пояснити кохання з першого погляду і дійшли висновку, що романтичний феномен - лише ілюзія.

Про те, що з ними трапилося саме кохання з першого погляду, люди говорять, коли у них вже зав'язалися стосунки. Себто постфактум, фактично вигадуючи власне минуле. Мета ж ілюзії - посилити почуття між закоханими. Також має значення зовнішня привабливість партнера - адже за закоханість часто сприймають естетичне враження або сексуальний потяг.

Аби підтвердити висновки, дослідники збирали дані онлайн, а також провели три сесії побачень, у яких взяли участь 396 учасників.

2. Частіше зраджують "непривабливі" партнери

Дослідники з Університету Флориди провели дослідження на тему подружньої зради, намагаючись зрозуміти, що саме найчастіше змушує партнерів скакати у гречку.

"З розвитку соцмереж з'являється більше можливостей знайти нового партнера. Розуміння того, що за люди уникають спокуси, наблизить нас до розуміння стосунків загалом", - йдеться у дослідженні, опублікованому в Journal of Personality and Social Psychology.

Вчені залучили 233 пари молодят, які мали заповнювати анкети впродовж перших 3,5 років подружнього життя. Так, пари фіксували, чи отримують задоволення від шлюбу, чи зраджували свою половинку і чи при цьому не розбіглися.

По-перше, дослідження показало, що до зради більше схильні молодші люди, а ще ті... які задоволені у сексуальному житті.

Вчені пояснили це тим, що такі люди зазвичай мають позитивніше ставлення до сексу, а тому деякі з них схильні шукати нові враження незалежно від того, наскільки щасливі у шлюбі.

При цьому жінки, які не впевнені у власній привабливості, вірогідніше зрадять свого чоловіка.

До романів на стороні більш схильні чоловіки, які мали більше коротких романів до шлюбу. А от досвідчені жінки, навпаки, зберігають вірність постійному партнеру.

3. Смартфони шкодять стосункам

З розвитком технологій обмін інтимними повідомленнями або секстинг став надзвичайно популярним. Але, на думку вчених університету Альберта, така звичка для стосунків швідлива.

У дослідженнях науковців взяли участь 615 людей - гомо- і гетеросексуальної орієнтації.

Як виявилося, затяті "секстники" справді мають яскравіші враження від інтиму, але інші аспекти стосунків пікантні повідомлення підривають.

Зокрема, любителі полуничних месседжів частіше дивляться порно і... відчувають себе менш захищено у стосунках.

4. Любов - механізм еволюції

Прозаїчний погляд на кохання запропонували вчені Вроцлавського університету, дослідивши корінний народ Танзанії Хадза.

Зокрема, вчені намагалися побачити зв'язок між теплотою почуттів у подружжя та кількістю дітей. Учасники дослідження оцінювали стосунки за так званою шкалою кохання, характеризуючи три складники - близькість, пристрасність і турботу. Як виявилося, пари, в яких усі атрибути на найвищому рівні, мають більшу кількість дітей.

Тож, на думку вчених, кохання виникло як механізм еволюції, який сприяє збільшенню людської популяції. А от що почуття робить з людьми зараз, - вже інше питання.

5. Секс допомагає досягати кращих результатів у тренажерці

Згідно з дослідженням, опублікованим у The Journal of Sexual Medicine, секс може стати чудовою "прелюдією" перед тренуванням. Оргазми від статевого акту підвищують рівень пролактину, який робить людину спокійнішою і сконцентрованішою. Саме такий стан ідеальний для прокачування м'язів. Ефект доходить піку через дві години після сексу, а в цілому триває близько десяти годин.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя