Сексолог розповіла, чому жінкам подобається підкорятися у сексі

Багато гетеросексуальних жінок хоче, щоб чоловіки брали на себе ініціативу і говорили їм, що робити в ліжку
Depo.Життя
4 жовтня 2016 23:50
ФОТО: depo.ua

Критики розірвали фільм 50 відтінків сірого на дрібні клаптики. Чому ж тоді ця картина зібрала найбільшу касу в історії – $94 мільйони за перші чотири дні прокату? Причина, яку я розглядаю, досить проста: жінки зацікавлені у домінантній сексуальній грі. Книга розігріла їхній інтерес, і вони пішли в кінотеатри, сподіваючись ще раз отримати сексуальну та романтичну розвагу, передає Depo.ua з посиланням на aarp.org.

На жаль, навіть ті, кому фільм сподобався, зізнавалися, що трохи розчаровані – на екрані все вийшло навіть приблизно не так еротично, як у книзі. І це не найбільша проблема картини.

На мою думку, Джеймі Дорнан не має нічого спільного з Крістіаном Греєм – нам потрібен був хтось холодніший і трохи небезпечніший. Райан Гослінг, наприклад, або молодий Деніел Крейг. По-друге, незважаючи на велику кількість голої шкіри на екрані, цей фільм неймовірно незайманий у сенсі сексуальності. Тут, звісно ж, зіграли роль надмірні очікування – секс у кіно ніяк не може бути настільки деталізованим, як це дозволяє книга. Ну і, по-третє, фільм дуже псує фінал – той самий, який кричить "далі буде".

Ну й головне – і фанати, і критики фільму продовжують дискутувати про те, що ж він означає. І це мені дуже подобається. На мою думку, ми можемо дуже багато чого зрозуміти про сексуальну психологію жінок, розв'язуючи (вибачте!) деякі деталі цього кіно.

І ось головний секрет, на який, на мою думку, відкриває наші очі фільм: багато гетеросексуальних жінок хочуть, щоб чоловіки брали на себе ініціативу і говорили їм, що робити в ліжку. З цього факту зовсім не випливає, що всі жінки мріють про чоловіче домінування або навіть про лідерів-чоловіків поза спальнею. Але коли справа доходить до сексу, жінкам подобається віддавати чоловікам чільну роль – хоча б іноді. А ще жінкам подобається, коли їх "привласнюють" – знову ж таки, іноді. Ну, і жодній романтичній або сексуальній фантазії ще не завадила краса, успішність і щедрість чоловіка.

Я знаю, що це двохзначна заява. Чимало жінок звинувачували 50 відтінків у зайвій романтизації "грубих відносин" і "насильства проти жінок". За всієї поваги, я не згодна. І в книзі, і у фільмі героїні подобається все, що відбувається. А коли вона вирішує спробувати найбільш екстремальну версію того, що приносить Грею задоволення, і його справжня садистська природа видає себе, вона одразу відмовляється продовжувати.

І так, само собою, має вчиняти кожна жінка, яку намагаються схилити до чогось проти її волі. Коли що-небудь, що відбувається під час домінантного сексу, стає неприємним або лякає – це дійсно переходить межу "брутальності", а в особливих випадках навіть кримінального злочину. Але якщо те, що відбувається – добровільна еротична гра в чоловічу силу і жіночу покірність, тоді це сексуально. Чому? Тому що кожна сторона отримує те, що хоче.

Чи означає це, що жінки завжди мають бути слухняними і покірними в ліжку? Звісно ж, ні. Але сексуальний потяг – все ще величезна таємниця, і якщо обом партнерам подобається те, що відбувається, що тут може бути поганого? До речі, така сексуальна динаміка також буває властива і одностатевим парам, що, знову ж, не може бути підставою для будь-яких висновків про їхнє життя поза сексом. А ще за свою практику я накопичила чимало історій про дуже успішних у бізнесі чоловіків, які в ліжку воліють роль таких, що "здаються". Так, вони настільки домінантні у своєму звичайному житті, що в сексі обирають зовсім іншу сторону. Дуже не по-греєвськи!

Ми можемо сперечатися про мою інтерпретацію феномену 50 відтінків, але з цифрами не посперечаєшся: у 2015 році було продано більше 100 мільйонів екземплярів трилогії, а перша частина фільму за два тижні заробила більше $400 мільйонів у прокаті. Навіть мій наречений, котрий не виявляв ані краплини ентузіазму щодо цього кіно (я змусила його піти зі мною), потім зізнався, що отримав задоволення від перегляду.

Чи почувалася я винною за домінування в його виборі фільму? Ані крапельки!

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя