Що відомо про українських дайверів, які рятували дітей у Таїланді

Світ обговорює блискучий порятунок 12 юних футболістів у Таїланді. Українці захоплюються двома нашими дайверами - Всеволодом Коробовим і Максимом Полежакою, які брали участь в операції

Що відомо про українських дайверів, які…

"Нашого квіту - по всьому світу", - емоційно зазначають у соцмережах.

Всеволод Коробов - харків'янин, але наразі працює інструктором з дайвінгу та печерного занурення у Пхукеті.

Максим Полежака заробляє на чартері яхт.

Про дітей, які опинилися "ув'язненими" в печері Коробов дізнався у Facebook, вирушив на місце подій як волонтер.

Полежака приїхав на прохання свого вчителя і знайомого, бельгійця Бена Райменатса.

Спершу рятувальники розраховували, що загін американських "Морських котиків" впорається власними силами. Але коли пішов дощ і затопив більшість площі печери, знадобилася допомога дайверів.

"Рейменантс розповів, яка там складається ситуація: "печерників" досвідчених нема, усі роботи зупинились і не можуть просунутись через критичні умови: погана видимість, сильна течія", - пояснив Максим tsn.ua.

Коробов пройшов перші три кілометри печери, проклавши мотузки, необхідні для рятівної операції, та доставивши обладнання. Полежака разом з Беном Райменатсом подолали наступні 400 метрів.

"У цій печері працювати дуже складно. Безпосередньо дайвінг починається в трьох кілометрах від входу. Та її частина, де можна пірнати - це місце з екстремальними умовами навіть для дуже підготовлених кейв-дайверів (печерних дайверів). Там дуже погана видимість, ви не можете іноді навіть бачити показання приладів, впритул піднісши їх до обличчя. Можна заплутатися або застрягти - дуже багато вузьких проходів", - розповів Коробов BBC-Україна.

Ще один українець Олег Чистов допомагав у дослідженні ландшафту і пошуку шляхів доступу до місця, де опинилися діти.

Як відомо, 2 липня рятувальники знайшли зниклих у печері Кхао Луанг у Таїланді дитячу футбольну команду та тренера. 12 хлопців є членами місцевої футбольної команди, наймолодшому з них - 11 років. Відомо, що 25-річний тренер, який потрапив у пастку з ними, випадково взяв їх на цю екскурсію.

Їх виявили водолази на невеликому сухому виступі в затопленій печері.

8 липня у Таїланді підняли на поверхню шістьох із 12-ти підлітків, які разом із футбольним тренером 23 червня були заблоковані у затопленій печері.

9 липня у Таїланді відновили операцію з порятунку дітей з печери після вранішньої підготовки, яка включала в себе заправку кисневих резервуарів, що використовувалися у рятувальній операції 8 липня.

У другий день операції вдалося дістати, за офіційними даними, ще чотирьох хлопчиків. Через брак кисню й складнощі в пересуванні за один день можна дістати не більше чотирьох дітей.

Влада Таїланду каже, що врятовані діти почуваються добре, проте у всіх восьми хлопчиків виявили ознаки інфекції.

10 липня вранці поновилася третя фаза операції з порятунку дітей із затопленої печери на півночі Таїланду. Наразі всіх дітей врятовано.

Також читайте: Врятовані з печери: Яку особливість людства розкрили таїландські підлітки

Головне фото: Facebook/Pavlo Klimkin

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme