Квантовий Інтернет, мова лемурів і страх дірок: Чим здивували вчені за останній час

Причини страху дірок, телепортація фотонів і крихітна зірка, біля якої може існувати життя. Вчені вкотре здивували результатами своїх досліджень

Квантовий Інтернет, мова лемурів і страх…

Depo.ua зібрав найцікавіші відкриття світових науковців за останній місяць.

Найменша зірка з усіх відомих

Міжнародна команда астрономів відкрила найменшу зірку з тих, що відомі науці. Назвали її EBLM J0555-57Ab, і знаходиться вона на відстані 600 світлових років від Землі. Сила тяжіння на поверхні зірки у 300 раз більша за силу тяжіння на нашій планеті. Вона менша, ніж Юпітер, але у 85 разів важча за планету.

Вчені стверджують, що подібні відкриття збільшують шанси знайти позаземні цивілізації. Біля невеликих і порівняно тмяних зірок можуть бути планети, на яких є вода та інші умови для появи життя.

Телепортація фотонів

Команда китайської місії супутника квантової зв'язку QUESS телепортувала фотони на відстань від 500 до 1400 кілометрів, що є наразі рекордним показником.

Використовували заплутані фотони - частинки, одна з яких міняє свої властивості при зміні властивості іншої навіть за умови, що вони знаходяться на великій відстані.

В ході експерименту частина фотонів була на дослідницькій станції в Тибеті, а інша - на супутнику, що знаходиться на земній орбіті. Під час експерименту змінювали поляризацію "земних" фотонів і, відповідно, телепортували нові властивості частинкам у космосі.

Дослідники зазначають, що новий успіх прискорить появу квантового Інтернету, який наразі називають зв'язком майбутнього.

Страх губок, бульбашок і насіння - механізм еволюції

Про трипофобію - страх скупчення кластерних отворів, які можна побачити на губках, бджолиних сотах або ж на ракушках стали говорити відносно недавно. Якщо ви диветеся на наступні зображення, і вас пересмикує, ви відчуваєте дискомфорт або зуд на ділянці тіла, можете ставити собі модний діагноз.

Фото: Peripitus

На YouTube вчать створювати подібні ефекти за допомогою комп'ютерних програм

Наразі вчені з інституту Кента вирішили детальніше дослідити природу хвороби. Для цього вони сформували дві фокус-групи. Люди з першої страждали на трипофобію, з другої - до скупчення отворів ставилися нейтрально.

Усім учасникам експерименту показували картинки, частина з яких зображала отвори, які виникли через інфекції, а частина - природні кластери на кшталт насіння сонячника.

Виявилося, що картинки з наслідками хвороб викликають негативні реакції у обох груп. Зображення природних явищ чи спеціально створених людиною отворів, - лише у представників першої групи.

Якщо раніше вважалося, що при трипофобії головну роль у формуванні страху відіграє кругла форма кластерів (у природі круглі отвори на тілі часто притаманні отруйним тваринам). Наразі ж дійшли висновку, що трипофобія - механізм еволюції, який захищає від контакту з інфікованими об'єктами чи зараженими людьми. Цікаво, що більшість трипофобів відчувають не страх, а відразу з бажанням блювати і мити руки.

П'ять місяців з лемурами, і вже розумієш їхню мову

Вчена-приматолог з університету Торонто Лаура Болт провела п'ять місяців у парку дикої природи на Мадагаскарі. Дослідниця намагалася "вивчити" мову лемурів і зрозуміти, нащо тварини видають ті чи інші звуки.

Виявилося, що мова кільчастих лемурів набагато розмаїтіша від "лексикону" побратимів і в їхньому репертуарі аж 22 різні звуки.

У фокусі уваги опинилися самці нижчого рангу (у лемурів матріархат і самці підкоряються самкам) і два головні звуки - стогони і щось на кшталт людського "Гмм".

Згідно зі спостереженнями вченої, тихим "Гмм" самці користуються найчастіше. Не підвищують голосу, якщо поблизу є самки або більш привілейовані самці. Болт дійшла висновку, що цей звук видають під час руху або годування. Це своєрідна перекличка, яка допомагає не відбитися від групи.

Натомість стогони - більш екзотичне явище. Це короткі звуки високої частоти. Їх видають, якщо з певних причин відокремилися від групи, або ж відчувають наближення небезпеки.

Подаєш жебракам - станеш успішнішим

У Швейцарії провели цікавий експеримент: групі добровольців з 50 людей щотижня видавали по 20 євро. Половина групи мала витратити ці гроші на власні цілі, а половина - роздати іншим.

Експеримент тривав чотири тижні, а у добровольців регулярно вимірювали активність різних ділянок мозку.

Виявилося, що друга група, яка за умовами експерименту, віддавала гроші жебракам, відчувала себе щасливішою. Вчені з'ясували, що нейрони у тій частині мозку, яка відповідає за щедрість активує нейрони в іншій частині, що відповідає за задоволеність. При цьому розмір пожертв визначної ролі не грає.

Один з провідних спеціалістів робочої групи, фізіолог Суянг Парк з університету Любека у Німеччині зазначає: "Щедрість та щастя покращує загальний стан людини і таким чином збільшує шанси на соціальний успіх. Але у житті люди недооцінюють зв'язок між щедрістю та власним добробутом".

За метаріалами західних ЗМІ




Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme