Меблі, лижі та пальто для офіцерів: Що і куди експортує Україна

Україна б'є рекорди: за дев'ять-десять місяців поточного року експорт аграрної продукції збільшився на 5%, а, наприклад, експорт замороженої риби - аж на 70%. Втім, не харчами єдиними

Меблі, лижі та пальто для офіцерів: Що і…

За січень-жовтень 2018-го Україна експортувала продукцію агропромислового комплексу на $19,2 млрд. Але торгуємо ми не лише аграркою, сировиною і продуктами харчування, як це озвучується у багатьох публічних виступах.

Depo.ua дослідив, які українські товари користуються попитом за кордоном.

УКРАЇНСЬКІ СУДНА У БРИТАНІЇ

Отже, за дев'ять місяців цього року Україна продала залізничні локомотиви на суму у $186 млн. Причому порівняно з показниками минулого року обсяг імпорту та експорту у цій категорії зменшився втричі. Торгували і з Росією - у 2018-му Україна експортувала два локомотиви до країни-агресора і стільки ж імпортувала.

Інші засоби наземного транспорту продали на $101.9 млн. Наприклад, міські автобуси ZAZ10C продають польській компанії Warbus.

Вартість збутих за кордон суден склала $166.2 млн.

У Велику Британію Україна поставила суден на $2,4 млн, у Болгарію - на $604 тис., у Естонію - на $876 тис.

МЕБЛІ ДЛЯ ВСІЄЇ ЄВРОПИ

Меблів Україна реалізувала на $465,5 млн. За даними експертів, експортується 52,6% ліжок, стільців, шаф і комодів, вироблених в Україні.

Ця стаття для нашої країни традиційна. За результатами експертного дослідження "Стратегічний план експорту для меблевих підприємств України", у 2013-2016 роках українські меблі купували 90 країн світу.

Особливою популярністю наші меблі користуються у Польщі, Данії та Німеччині. У поточному році у Польщі меблі увійшли у ТОП-5 експортованих товарів.

Наприклад, українсько-польська компанія "Модерн експо" має представництва у Берліні, Парижі та Лондоні.

Ще один лідер - БРВ-Україна, представництво Black Red White з Польщі.

Офісні меблі від AMF експортуються у 35 країн, підкорюють Європу і меблі від Lamela.

Українські виробники створюють меблі для таких гігантів рітейлу як IKEA, та JYSK.

ОДЯГ ТА ВЗУТТЯ

Товари легкої промисловості - одна з найбільших статей експорту. Українські костюми, светри та чоботи закуповують у 150 країнах. Причому, наприклад, більша половина (близько 57%) взуття продається за кордон.

За 10 місяців поточного року взуття ми продали на $149 млн. Якщо порівнювати лютий 2018-го з аналогічним періодом 2017-го, об'єм експорту збільшився на 23,1%. Текстильний одяг та додаткові до нього речі реалізували майже на $310 млн.

Не секрет, що в Україні відшиваються речі для багатьох знаних західних брендів, в тому числі, Adidas, Benetton, Zara, Mexx, Marks & Spencer, Tommy Hilfiger. Причому, у деяких випадках, нелегально. За даними минулорічного дослідження Europe's Sweatshops організації Clean Clothes Campaign, на таких фабриках працює більше 220 тис. людей. Зарплату за свою працю, за даними дослідників, отримують мінімальну.

Але в Україні не лише виробничі потужності світових брендів. Хоча їхня частка у експортованій продукції величезна, українці підкорюють світові ринки і з власними товарами.

Взуттєва компанія Mida реалізує свою продукцію у Білорусь, Ізраїль, Казахстан, Узбекистан, Польщу, Чехію, Канаду, США.

Трикотажний одяг Rito розпочав підкорювати Європу із Литви, Чехії та Данії, а півтора роки тому вийшов на ринок Канади. А бренд шкарпеток Sammy Icon має рітейлелів, в тому числі, у Канаді та Новій Зеландії.

Втім, ласний бутік у Європі, Канаді, Америці чи Австралії для українців все ще розкіш. Хоча вже є кілька успішних кейсів. Наприклад, бренд бюджетного одягу Goldi позаминулої осені відкрив магазин у Вроцлаві.

Цікаво, що чернігівській фабриці "ТК-Стиль" замовили 5 тис. пальт для польських офіцерів.

А цієї осені презентували експортний бренд України, який збираються використати у просуванні нашого одягу на закордонні ринки.

ЛИЖНИЙ ЛІДЕР

Є доволі оригінальні рекорди. Так, за даними на минулу зиму, саме Україна поставила у ЄС половину лиж та сноубордів - 731,4 тис. одиниць із загального об'єму ринку у 1,5 млн.

Схожа ситуація була і два роки тому.

Один з найбільших виробників - СП "Фішер-Мукачево". В асортименті - понад 180 моделей бігових лиж і 130 моделей гірських.

Компанія Head International GmbH планує збудувати завод із виробництва гірськолижного обладнання на Вінничині.

Чимало грошей Україна заробліє на оптичних приладах ($101.9 млн) та електричних машинах ($2,2 млрд).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme