СБУ заявила про непричетність до зникнення "Апостола"

Служба безпеки України заявляє, що не має ніякого відношення до зникнення з фонду Національної бібліотеки імені Вернадського книги 1564 року "Діяння святих апостолів" першодрукаря Івана Федорова
Depo.Життя
20 травня 2016 12:18
ФОТО: depo.ua

Про це розповіла речник СБУ Олена Гітлянська, передає depo.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"СБУ не має відношення до зникнення стародруки Апостол Федорова. Співробітники бібліотеки виявили відсутність книги 10 травня після візиту невідомих, які представилися співробітниками СБУ. Вони пред'явили фальшиві документи, посвідчення, і взяли нібито для перевірки наявності у фондах 19 стародруків", - сказала Гітлянська. 

За її словами, перевірка встановила, що документи, представлені зловмисниками співробітникам бібліотеки, є фальшивими.

"Ніяких розпоряджень для перевірки фонду бібліотеки у Службі безпеки не видавалося. Співробітників з такими даними у СБУ немає", - заявила речниця СБУ.

У також СБУ підкреслили, що спецслужби мають повну підтримку слідчого підрозділу Національної поліції, яка розслідує це виробництво.

Нагадаємо, директор Національної бібліотеки ім. Вернадського Володимир Попик заявив про зникнення стародруку Апостол Івана Федорова. Пропажа була виявлена 10 травня.

Після цього Національна поліція відкрила кримінальне провадження за фактом зникнення книги Апостол Івана Федорова.

Згодом у справі про викрадення стародруку Апостол з'явився підозрюваний.

Пізніше виявилося, що викрадена з фондів Національної бібліотеки України ім. Вернадського книга першодрукаря Івана Федорова є екземпляром не найдавнішої надрукованій на території України книги Діяння та послання апостольські 1574 року видання, а однією з найдавніших надрукованих на території Росії книг Діяння святих апостолів списана святим апостолом і євангелістом Лукою 1563-1564 рр. видання.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя