СБУ "накрила" транснаціональний канал нелегальної міграції до ЄС

Співробітники Служби безпеки України провели масштабну спецоперацію в кількох регіонах країни та припинили діяльність транснаціонального організованого угруповання, яке організувало канал нелегальної міграції
Depo.Життя
13 січня 2016 10:45
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-центр СБУ.

Організатори каналу налагодили переправлення вихідців з країн Азії до Європейського Союзу транзитом через територію України. Перші факти оформлення мігрантам фальшивих українських закордонних паспортів співробітники спецслужби зафіксували у Харківській області. До "пакета послуг" входило також отримання за підробленими документами в'їзних віз до країн ЄС. Вартість переправлення становила три тисячі євро з мігранта.

Правоохоронці встановили, що до організованого злочинного угруповання, яке діяло на території кількох областей України, причетні співробітники територіальних підрозділів Державної міграційної служби та військовослужбовці окремих загонів Державної прикордонної служби.

У рамках відкритого кримінального провадження 12 січня співробітники СБ України провели понад двадцять обшуків в офісних приміщеннях туристичних агенцій, бюро, приватних підприємств, що задіяні у каналі нелегальної міграції. Обшуки відбулися за місцями проживання учасників угруповання на території Запорізької, Харківської, Чернівецької областей та Києві, а також у територіальному підрозділі міграційної служби в Запорізькій області.

Правоохоронці вилучили бланки паспортів громадянина України, нотаріальні бланки, фіктивні довідки про працевлаштування, численні підроблені печатки та штампи органів державної влади. Затримано шістьох учасників організованого угруповання.

СБУ "накрила" транснаціональний канал нелегальної міграції до ЄС - фото 1

СБУ "накрила" транснаціональний канал нелегальної міграції до ЄС - фото 2

СБУ "накрила" транснаціональний канал нелегальної міграції до ЄС - фото 3

Вирішується питання щодо оголошення затриманим про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України, а також низки посадових злочинів.

Тривають обшуки та слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб причетних до організації та обслуговування каналу нелегальної міграції.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя