СБУ: Бойовики на Донбасі створюють "політичну систему" і готуються до "виборів"

Терористичні угруповання "ЛНР" і "ДНР", які називають себе "республіками", створюють політичні системи, які повинні стати основними "провладними партіями"
Depo.Життя
23 січня 2016 12:27
ФОТО: depo.ua

Саме за них населення цих територій повинне буде голосувати в разі ймовірних місцевих виборів, розповів керівник Антитерористичного центру при СБУ Віталій Маліков, пише depo.ua з посиланням на ZN.UA.

Мова йде про так звані громадські об'єднання "Донецька республіка" і "Мир Луганщині", що підкоряються ватажкам бойовиків Олександру Захарченко та Ігорю Плотницькому.

За словами голови штабу АТО, примусовий вступ до цих організацій є умовою прийому людей на роботу, зокрема це стосується "держслужбовців".

"При цьому для створення видимості демократії на випадок проведення місцевих виборів розширюється ряд фейкових і підконтрольних суспільно-політичних структур. Так, на території "ДНР" вже функціонує "Республіканська партія Донбасу", громадські рухи "Союз лівих сил Донбасу" і "Союз добровольців Донбасу". На території "ЛНР" зареєстровані організації "Луганський економічний союз", "Народний союз", "Луганський округ Донських козаків ВВД", "Фронт визволення", "Єдина руська земля", "Військове спільнота Луганщини", "Союз комуністів Луганщини" і "Луганська гвардія". На базі колишніх регіональних осередків КПУ створені "Компартія ДНР" і "Компартія ЛНР", які фактично підпорядковуються Комуністичній партії РФ", - підкреслив Маліков.

Глава АТЦ заявляє, що основними модераторами політичних процесів на окупованих територіях сьогодні є спецслужби Російської Федерації, а на відповідні потреби використовуються, зокрема, кошти Януковича, Клименка і Захарченка, в свій час виведені з України.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя