Савченко і Новіков працюють над законом про суд присяжних в Україні

Українська льотчиця, народний депутат Надія Савченко зі своїм адвокатом Іллею Новіковим працює над законом про суд присяжних в Україні

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "5 канал".

"Я її переконав, що без присяжних витягнути судову систему на той рівень, якого від неї очікують, буде дуже важко", - зазначив Новіков.

За його словами, сенс закону полягає в тому, що повинні бути люди, які приймають рішення в кримінальному судочинстві і які при цьому не є частиною системи.

"Бо найкращий суддя, найкращий прокурор, навіть найкращий адвокат у певному сенсі є частиною системи. Він не може працювати в окремій одній кримінальній справі, незважаючи на те, що буде далі. Присяжні, які приходять на справу на один судовий розгляд, незалежні від цієї системи. І навіть якщо хтось один із них, наприклад, отримає хабар, або в інший спосіб щось зробить не так, якщо їх 12, а не три, як зараз – вся ця система має певний запас міцності і має чинити опір корупції в тому сенсі і в тій мірі, у якій він не може вчинити у сучасній казенній прокурорській судовій системі", - додав він.

Зазначимо, на даний момент у Кримінально процесуальному кодексі суд присяжних передбачений у судах першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі, за клопотанням обвинуваченого, тобто в такому разі - судом присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних.

Новіков вже виступав з критикою цієї норми.

"Я обговорював це з багатьма українськими юристами, і ні в кого не знайшлося доброго слова для процедури, коли троє засідателів йдуть обговорювати вирок разом з двома професійними суддями. Схожа модель існує в Німеччині, але в українських умовах і в тому вигляді, як її записали в КПК, це нежиттєздатний мутант", - заявляв він.

Нагадаємо, що 23 грудня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон "Про удосконалення порядку зарахування судом попереднього ув'язнення в строк покарання", відомий як "закон Савченко". Згідно йому, суди зобов'язані враховувати засудженим кожен день, проведений у слідчих ізоляторах, як два дня відбуття покарання.

Законопроект піддався жорсткій критиці. У Державній пенітенціарній службі України заявили, що за "законом Савченко" з місць позбавлення волі на волю можуть вийти близько 6 тис. ув'язнених, серед яких 3 тис. осіб засуджені за скоєння тяжких злочинів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme