Самолікування не може бути: "Плаквеніл" продаватимуть тільки за електронним рецептом

Препарат "Плаквеніл", який використовують при лікуванні хворих на COVID-19, буде внесено до програми "Доступні ліки" та його продаж у аптеках відбуватиметься виключно за електронними рецептами
 

Самолікування не може бути: "Плаквеніл"…
Фото: ЕРА

Про це розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу, передає Depo.ua.

"Препарат "Плаквеніл" (гідроксихлорохін) вперше всередині березня були відповідні заяви від лікарів із США, із Європи щодо вдалого використання цього препарату в комплексній терапії для лікування коронавірусу. Також цей препарат був внесений до наших національних стандартів протоколу лікування як експериментальний препарат. Він може використовуватись виключно під наглядом лікарів та в умовах медичного закладу. При використанні цього препарату дуже чітко прописано щодо надання інформованої згоди пацієнта на лікування цим препаратом", – сказав міністр.

Він наголосив, що "ніякого процесу самолікування такого роду лікарськими засобами бути не може".

"Дійсно цей лікарський засіб використовується для лікування певних ревматоїдних захворювань, у тому числі захворювання на системний червоний вовчак. І після відповідної заяви щодо ефективного використання цього лікарського засобу при COVID-19 він дійсно почав просто зникати з наших аптечних мереж", – зазначив Степанов.

За його словами, були проведені відповідні перемовини з компанією-виробником щодо постачання додатково цього препарату в аптеки.

"Однак потрібен контроль за обігом цього препарату. Саме задля цього на наступному засіданні уряду в середу він буде внесений до програми "Доступні ліки" і буде відповідно продаватися виключно за електронним рецептом", – сказав міністр.

Нагадаємо, 13 квітня міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що препарат "Плаквеніл", який може допомагати при лікуванні коронавірусу, буде введений в перелік медичних засобів, які йдуть за програмою "Доступні ліки". 

Міністерство охорони здоров’я оновило протокол лікування хворих на COVID-19, додавши до нього засіб "Фавіпіравір". 

Станом на ранок 14 квітня в Україні 3372 лабораторно підтверджені випадків COVID-19. Також повідомлялося, що від коронавірусу в Україні померло 98 людей

У МОЗ також заявили, що про послаблення обмежувальних заходів у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби в Україні говорити рано.

Як відомо, з 6 квітня в Україні діє жорсткий карантин. Дізнатися, які обмеження він передбачає, можна за посиланням.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно.

Читайте також: Україна в ізоляції до 24 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme