Садочки і школи не відкриються вже до 1 вересня: Що про це відомо

Вже майже два місяці, як дошкільні заклади, школи та виші зачинені на карантин через коронавірусну інфекцію. Проте з 11 травня в Україні очікується поступово послаблення карантинного режиму. Окрім роботи громадського транспорту більшість українців турбує питання роботи дитячих садочків, шкіл та вишів

Тіма Печерська
Журналіст відділу «Життя» і відділу «Новини»
Садочки і школи не відкриються вже до 1…

Depo.ua розкаже, що наразі відомо про відкриття садків та шкіл і яку реакцію викликають у батьків зачинені заклади освіти.

Що відомо про відкриття шкіл та садків після карантину

5 травня Міністерство освіти України заявило, що навчальний рік в українських школах по всій країні завершиться дистанційно, оскільки уряд продовжив карантин до 22 травня. 

"Рішення уряду передбачає послаблення деяких карантинних обмежень з 11 травня. Українці зможуть знову ходити в парки та сквери, запрацюють перукарні, буде дозволена оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами. Однак для закладів освіти все залишиться незмінним – вони проводять дистанційне навчання та готуються до завершення навчального року", – пояснила т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Календар навчання виглядатиме таким чином:

– до 31 травня триватимуть заняття;

– до 1 липня має бути завершений навчальний рік;

– до 15 червня школи завершують оформлення: свідоцтв про здобуття базової середньої освіти; свідоцтв досягнень та табелів навчальних досягнень;

– упродовж червня школи на педагогічних радах розглядають питання про переведення учнів до наступного класу.

Випускники 11-х класів отримають документ про здобуття освіти після складання ДПА у формі ЗНО. Якщо учні 1-8, 10 класів не планують навчатися в іншому закладі освіти, школи надсилають копії документів учням електронною поштою, а оригінали документів видадуть у вересні 2020-2021 навчального року.  

Попередньо МОН повідомляло, що цьогоріч державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів скасована.

А 6 травня вже стало зрозуміло, що навчальні заклади в Україні відкриються вже у вересні. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

"Навчальні заклади вже відкриватися не будуть. Вони відкриваються тільки з 1 вересня. Ми будемо відкривати деякі з них для проведення ЗНО", – заявив він.

Зазначимо, що поняття "навчальний заклад" – є загальним і містить у собі не тільки школи, вищі навчальні заклади, а й дитячі садочки, тобто до 1 вересня вони теж не відкриються.

Що буде з випускними та святом останнього дзвоника

Для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у 2019/2020 навчальному році МОН рекомендує утриматися від проведення масових заходів, зокрема – останніх дзвоників та випускних вечорів.

Що буде із ЗНО

Попри карантин ЗНО скасовувати не будуть, проте дати поки що невідомі. Але в МОН вже придумали про те, як саме виглядатиме ЗНО в актуальних умовах.

За словами омбудсмена Сергія Горбачова, учасникам будуть вимірювати температуру, а приміщення дезінфікуватимуть.

"Одна з відмінностей — в аудиторії має бути менше учасників ЗНО. Певна безпечна дистанція збільшена. Якщо раніше в аудиторії можна було посадити, скажімо, 15 учасників, то тепер їх має бути менше. На скільки менше, ми наразі не знаємо. Орієнтовно 9-12 осіб", – наголосив омбудсмен. 

Через нові умови буде потрібно в півтора рази більше аудиторій, більше вчителів та інструкторів, які проводять тестування. 

"Крім того, треба передбачити додаткові заходи дезінфекції приміщень, контролю температури тіла. Оскільки вчителі та інструктори потрапляють в зону ризику, то треба буде подбати про додаткові методи захисту і для них", – додав освітній омбудсмен.

За його словами, традиційно, обов'язковими залишається присутність учасника на пункті тестування, відповідний контроль особистості, а також контроль виконання роботи. 

Коли відкриють садочки

6 травня стало відомо, що, за словами санлікаря Віктора Ляшка, усі навчальні заклади відновлять свою роботу лише з 1 вересня. Ці слова опосередковано підтвердив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабінету міністрів. Він доручив підготувати лікарні, школи та садки до експлуатації та старту нового навчального сезону, який розпочнеться 1 вересня 2020-го року.

"Попри карантин і коронавірус хочеться, щоб із 1 вересня наші діти пішли в якісно відремонтовані чи новозбудовані школи і дитячі садки", – заявив глава уряду.

Таким чином можна зробити висновок, що садочки (різних форм власності) планують тримати зачиненими дійсно до 1 вересня, попри той факт, що батькам потрібно працювати і раніше садочки завжди працювали влітку.

Якщо із освітнім процесом у школі все зрозуміло, він закінчиться дистанційно, то окремих заяв про відкриття садків влітку поки не було. Це питання напряму пов'язане із громадським транспортом, запуск якого планується на четвертому та п'ятому етапах виходу з карантину.

 

За найпозитивнішим прогнозом, це може статися не раніше 12 червня. Проте йдеться не тільки про метро, а й про інші види транспорту. Адже робітники садочків здебільшого дістаються до роботи громадським транспортом. Як саме буде працювати транспорт, невідомо, так само. Тому про відкриття садочків у найближчий місяць не йдеться.
 

Реакція мережі на закриття садочків до 1 вересня


Новина про те, що садочки не відкриють свої двері до 1 вересня стала болісною для деяких батьків, які мали надію на відновлення хоч якогось робочого процесу. У мережі батьки розділилися на два табори: одні вимагають відкрити садочки з 1 червня і навіть запустили флешмоб #відкрийтесадки, а інші не впевнені у тому, що держава зможе контролювати дотримання усіх заходів безпеки у зв'язку з епідемією коронавірусу.

коли відкриють садки

реакція соц мереж на відкриття садочків з вересня

що люди думають за приводу виходу з карантину

реакції соц мереж

Чи відкриють спортивні секції і гуртки у травні

Міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов в ефірі телеканалу "Перший Західний" прокоментував можливість відкриття спортивних секцій

За його словами, наразі уряд дозволив тренування професійних команд і тренування професійних атлетів. І поки заборонене навчання, відповідно, не працюють дитячі та юнацькі спортивні школи, у яких відбувається секційне заняття.

"Кожен вид спорту буде самостійно визначатися по своїх нормах, там є загальні рамки. Зокрема, це 10 квадратних метрів на одну людину для залу, а також, якщо це команді види, то це самоізоляція на спортивних базах для того, щоб у певний час під час тренувального процесу люди перебували в одному колективі і в разі необхідності могли залишитися або на обсервацію, або в інший спосіб у разі зараження ліквідовувати його", – заявив Немчінов.

Наразі взагалі не йдеться про відкриття гуртків творчості та мистецтв. 

Післяслово. Я, як працююча мати дитини дошкільного віку, шо вже більше двох місяців вдома, розумію інших батьків, які прагнуть і вимагають відкриття садочків. Проте українцям потрібно звикати жити до нових умов, таких як робота з дому, якщо вид діяльності дозволяє, домашнє навчання, адже це лише перша хвиля такої інфекції і за прогнозами на людство очікує ще декілька подібних хвиль.

Перед тим, як почати вимагати відкриття ЗДО, потрібно розуміти три речі: перше, – садочок – це постійне середовище життєдіяльності та курсування вірусів у звичайних умовах. Що вже казати про всесвітню епідемію? Якщо ви готові наражати дитину на небезпеку, а з нею і всю родину – то питань нема.

Друге – готовність садочків, як приватних так і державних, дотримуватися умов карантину. Чи будете ви впевнені, що персонал на кухні виконує усі вимоги, а вихователі, а самі діти, яким у 2-3 роки важко пояснити необхідність особистої гігієни, неможливість чіпати, обіймати чи цілувати інших дітей. Чи навіть плювати в них… Про маски та рукавички мовчу.

Третє – це персонал: вихователі, няні та робітники кухні, пральні. Шлях до роботи і додому, перебування у засобах захисту, постійний нагляд за дітьми та мінімізація їхніх контактів. Особисто я цього не уявляю. Без епідемії щохвилинний нагляд за дітьми у садочку – неможливий, що підтверджують травматичні випадки та інші, а що вже казати про умови роботи під час епідемії. Також потрібно пам'ятати про небезпеку для тих робітників, які вже на пенсії. На жаль, персоналу такого віку чимало, адже щороку тільки і зустрічаєшся з проблемою оновлення кадрів. Молоді вихователі не хочуть йти на мінімалку, а заслужених педагогів просять залишитися ще на рік. Мені особисто страшно за здоров'я викладачів, які будуть ризикувати життям.

Чи може відкриття садочків спровокувати ще потужнішу хвилю хворих на коронавірус? Напевно саме цим і керується влада, яка відклала навчання до 1 вересня.

Я вирішила, навіть якщо садочки відкриють влітку, не відправляти дитину до ЗДО. Зрештою, моя ситуація це дозволяє. Але я розумію і тих батьків, у яких просто нема вибору. Також я розумію, що рано чи пізно перехворіють на коронавірус усі, але краще цей момент відтягнути як можна більше у часі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme