Саакашвілі, який вимагає зняття недоторканності, так і не зробив цього в Грузії

Екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі, який вчора з'явився перед будівлею Верховної Ради, де опозиція влаштувала акцію протесту, активно виступає за зняття депутатської недоторканності

Depo.Життя
18 жовтня 2017 12:11
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.ua, Саакашвілі та його прибічники активно вимагають від влади негайного зняття депутатської недоторканності і їх не влаштовує запропонований Петром Порошенком законопроект, який передбачає це у 2020 році.

Втім, якщо подивитися Конституцію Грузії, президентом якої Саакашвілі був із 2004 по 2013-й (два терміни), то згідно із нею недоторканність там так і не зняли.

Дивимося статтю 52.

1. Депутат є представником всієї Грузії. Він/вона користується вільним мандатом і не може бути відкликана(ий).

2. Арешт або затримання народного депутата, пошук місця його проживання, транспортного засобу, робочого місця або будь-який особистий обшук дозволяється лише за згодою парламенту, крім випадків, коли він/вона опиняється на місці злочину, у такому разі парламент негайно повідомляється про це. Парламент повинен дати (дозвіл), або заарештований і підозрюваний депутат буде звільнений негайно.

3. Депутат має право не свідчити про факти, розкриті ним як депутатом. Письмові матеріали, пов'язані з будь-яким парламентським питанням, не будуть вилучені. Депутати мають ці права навіть після закінчення строку їхніх повноважень.

4. Народні депутати не повинні переслідуватися за власні ідеї та думки, висловлені в Парламенті чи поза ним під час виконання своїх обов'язків.

5. Депутатам гарантують безперешкодне виконання своїх повноважень. На підставі заяви, поданої депутатом, державні органи забезпечують їхню особисту безпеку.

6. Перешкоджання народним депутатам виконання своїх повноважень, карається законом.

Як бачимо, у Грузії парламент дає дозвіл слідчим органам займатися депутатами. Це та сама недоторканність.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя