"Рюкзаки Авакова": Суд виправдав МВС

Окружний адміністративний суд Києва визнав законними дії посадових осіб МВС при закупівлі в лютому 2015 року так званих "рюкзаків Авакова" і відмовив позивачеві у скасуванні результатів відповідних конкурсних торгів

Про це йдеться в постанові Окружного адмінсуду Києва від 10 липня, пише Depo.ua з посиланням на "Наші гроші".

Зазначається, що судовий позов на МВС подало ТОВ "Ібіс", яке теж було учасником торгів по "рюкзаках Авакова" і програло їх. Заяву до Окружного адмінсуду товариство подало більш ніж через два роки - 8 червня 2017 року. І вже 10 липня суд цю заяву розглянув.

У справі також були залучені третіми особами решта учасників торгів у тендері: переможці ТОВ "Дніпровенд" та ФОП Плигачов і ті фірми, що закупівлю програли – "Таллегпром" та хорватська компанія Kroko proizvodnia i razvoj.

ТОВ "Ібіс" наполягало, щоб пропозиції "Дніпровенду" та Плигачова відхилили тому що, зокрема, на деяких документах відсутні підписи Плигачова або його представника, а "Дніпровенд" не надало документів, що воно зареєстроване платником податку на додану вартість та стоїть на обліку у податковій і пенсійному фонді.

Також у "Дніпровенду" не було документів по фінансовій звітності, протокольне рішення комітету конкурсних торгів підписувала посадова особа, яка не була членом цього комітету, а результати торгів не оприлюднили на сайті МВС протягом трьох днів з дати затвердження звіту про результати торгів.

У позові "Ібіс" послалося на акт позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності МВС за період з 01.12.2014 по 01.05.2016, складений Держфінінспекцією у червні 2016 року.

Із третіх осіб до суду ніхто не прийшов, хоча вони й були повідомлені належним чином. "Тому суд на чолі з Абловим ухвалив розглядати справу "в порядку письмового провадження" – тобто, в закритому режимі, спілкуючись одне з одним листами", - повідомляє видання.

10 липня суд відмовив ТОВ "Ібіс", зауваживши, що відхиляє всі посилання позивача "на виявлені ревізією окремі недоліки" під час закупівлі "рюкзаків Авакова", оскільки "останні загалом не свідчать про допущення МВС України та/або комітетом з конкурсних торгів порушень порядку оприлюднення інформації про застосування переговорної процедури закупівлі та/або порушень, які вплинули на об'єктивність визначення переможців закупівлі".

Нагадаємо, у лютому 2015 року МВС уклало договори з ТОВ "Дніпровенд" на 5 тис. рюкзаків вартістю 14,49 тис. грн та ФОП Плигачов на 1 тис. рюкзаків вартістю 2, 1 млн грн.

У червні 2015 року журналіст Роман Бочкала оприлюднив розслідування про те, що рюкзаки придбано через підприємства, підконтрольні міністру МВС Арсену Авакову.

Проте сам Аваков заявив, що не причетний до закупівлі рюкзаків.

У липні 2015 року ГПУ відкрила кримінальне провадження за цим фактом, а у квітні 2016 року передала справу Національному антикорупційному бюро.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"