Руссопропагандист Шарій мімікрує під "гейропейця"

Проект затятого провідника російської пропаганди позиціонує себе як ресурс з "бездуховної" Європи
Depo.Життя
18 липня 2016 18:31
ФОТО: depo.ua

Аби отримати матеріал для свого чергового "одкровення", одіозний проросійський пропагандист Анатолій Шарій вимушений представлятися "голандськими ЗМІ". Про це написав голова Інформаційного управління УПЦ КП Євстратій (Зоря) на ствоїй сторінці у "Фейсбуці", пише depo.ua.

Як розповів о. Євстратій, йому зателефонували начебто з голландських ЗМІ з питанням про ставлення до так званої хресної ходи УПЦ Московського патріархату. На питання, яке саме голландське видання представляє "журналіст", з'ясувалося, що це – однойменний проект відомого пропагандиста "Шарій.нет".

Руссопропагандист Шарій мімікрує під "гейропейця" - фото 1

Анатолій Шарій, також відомий серед інтернет-користувачів як "Шарік", починав в 2000-ті роки як український журналіст, публікувався в друкованих виданнях, в тому числі глянцевих, згодом співпрацював з інтернет-виданнями та телеканалами, позиціонуючи себе як журналіст-розслідувач та борець зі злочинністю. В жовтні 2009 року оприлюднив статтю "Публічний дитячий будинок" про про одеський дитячий будинок "Перлинка", куди по ночах начебто з'їжджалися, а під ранок роз'їжджалися елітні іномарки. В 2010 році на Шарія через цю публікацію було подано до суду, він був визнаний винним у наклепі.

В травні 2011-го Шарій двічі вцілив з травматичного пістолету у відвідувача одного з київських "Макдональдсів", начебто через образу дружини. Проти Шарія було порушено справу за фактом хуліганства і завдання легких тілесних ушкоджень. У жовтні проти нього було порушено ще одну справу за фактом інсценування замаху на себе ж.

У лютому Шарія оголосили у всеукраїнський розшук, а в березні він "знайшовся" у Євросоюзі і попросив політичний притулок в Литві. У листопаді 2013 року на сайті "Медіаняня" з'явилося повідомлення, що Шарій живе в Нідерландах.

За часів Євромайдану і з початком російської агресії проти України Шарій прославився як послідовний і безпринципний провідник російської пропаганди в інтернет-просторі і затятий критик України. Професійну репутацію Шарія серед проукраїнської медіа-спільноти можна охарактеризувати як "нерукопожатний".

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя