Напад на "Тренсгендерність": Чому в Україні культивують талібан

Українці шововані через напад на організаторів і слухачів лекції "Трансгендерність", яка проходила у барі "Купідон" у столиці

Ольга Черниш
Перша заступниця головного редактора
Напад на "Тренсгендерність": Чому в Укра…

Як зазначає Depo.ua, новини повідомили організатори Тижня сексуального виховання у Facebook.

"Під час відкритої лекції в рамках Sex Education Week на тему "Трансгендерність" було скоєно напад на спікера, організаторів та учасників заходу. У будівлю "Купідона" увірвалися 10 людей в масках з газовими балонами і фарбою. З криками "Ось вам, підараси" вони закидали учасників фарбою, після чого атакували присутніх за допомогою газових балонів", - йдеться у повідомленні.

Організатори виштовхали нападників з приміщення. Після один з організаторів переслідував групу нападників з трьох чоловік до станції метро Хрещатик. Вже там втрутилася поліція і допомогла затримати нападників.

Додається, що радикали чинили опір поліцейським. Під час обшуку у них виявили два газових балони, ніж і маски. Затриманих підтримувала група людей, які намагалися зупинити поліцейський автомобіль при спробі доставити нападників в поліцію. Ці люди погрожували організатору і намагалися заблокувати автомобіль.

"У відділенні поліції по вул. Прорізній 12 до затриманих приїхав адвокат і два депутата (цього і минулого скликання). В результаті нападників відпустили. Протоколу їх затримання ми не бачили, причину по якій їх відпустили не знаємо. Депутат Володимир Бохняк погрожував організатору, при спробі його сфотографувати. Біля відділення поліції нападники продовжували провокації і погрожували організаторам. Поліція зняла показання у потерпілих і свідків. Один з організаторів був доставлений в лікарню", - розповідають потерпілі.

Ось так виглядають нападники, яких у мережі намагаються опізнати.

На жахаючому фотосеті бачимо і відому модель Марію Коршунову, побиту тодішнім депутатом Луганської міськради Романом Ландіком.

У мережі вже пишуть, що агресивні хлопаки вже були замішані в ряді скандалів. Зокрема, один з них схожий на одного з нападників на марш феміністок 8 березня, де радикали намагалися облити активістів зеленкою та кефіром.

Також зазначають, що його бачили на акції у Національному університеті "Києво-Могилянська академія", де група невідомих вирішила завадити студенткам провести акцію протесту проти сексизму викладачів.

У галерею "Карась" - пообурюватися виставкою та викликати поліцію разом з товаришами завітав теж він.

Стверджують, що нападники належать до релігійно-гомофобської спільноти "Катехон", хоча ті елегантно відхрестилися від причетності до нападу.

Вочевидь, одні й ті самі люди продовжують чинити безкарні акції, тероризуючи правозахисників.

Наразі проти нападників відкрили кримінальне провадження за статтею хуліганство.


ЗА ТАКЕ - ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ ДО ТРЬОХ РОКІВ

У мережі цікавляться, чого затриманих зразу ж відпустили, та яке покарання мають понести молодики за насильницькі дії.

Depo.ua звернувся за коментарем до юристки, директорки консалтингового агентства "Вертикаль" Христини Очкур.

"Строк затримання особи без ухвали слідчого судді, суду не може перевищувати сімдесяти двох годин. Затримана особа не пізніше шістдесяти годин повинна бути звільнена або доставлена до суду для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу. Враховуючи швидке прибуття адвокатів та депутатів, є привід вважати, що підстави для звільнення знайшлися. Проаналізувати, чи відповідають вони закону, можливо лише ознайомившись із матеріалами та контактуючи з поліцією", - стверджує пані Очкур.

Дії порушників можуть кваліфікуватися як хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом.

"Подібні кримінальні правопорушення караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років", - зазначає юристка .

Додає, що в даному випадку можна говорити про обтяжуючі обставини. Адже дії вчинялися групою осіб, у якої були газові балони. Їх використали, аби завдати шкоди здоров'ю людей, а мінімум один з учасників лекції потрапив у лікарню. Важкість спричинених тілесних ушкоджень наразі невстановлена, однак, можна говорити про наявність обтяжуючих обставин при вчиненні даного злочину.

"Потерпілим від цього варварського вчинку необхідно контролювати хід розгляду їхньої заяви у правоохоронних органах та довести справу до суду. Данна справа є відображенням ставлення нашого суспільства до свободи поглядів, самовираження, особистої недоторканності і мирних зібрань. Подібні випадки, повинні бути на контролі у суспільства. Адже, немає різниці, чи то є лекція на тему "Трансгендерність", чи на тему "Вплив знаку зодіаку на характер людини". Вчиняти подібні дії у відношенні мирно налаштованих громадян – це злочин", - каже Христина Очкур.


ПАКИСТАНСЬКА ЛУНА

Про фінансові стосунки між поліцейськими та радикалами невідомо, як і про можливий тиск з боку політиків.

Між тим, покарання для активістів-законопорушників в Україні наразі залишається чимось ефемерним.

Вже поширена кричалка "Б'ють патріотів" і "Ми ж за Україну" працює як надійне гальмо для правозахисної системи.

При тому, що у правовій державі поділ на "хороших" і "поганих" - нонсенс, а єдиним мірилом для прийняття рішень має бути закон. Якщо порушити правило і почати робити "поблажки за патріотизм", наслідки непрогнозовані.

Так, у бестселері "Я - Малала" правозахисниця і лауреатка Нобелівської премії миру Малала Юсуфзай описує захоплення влади у пакистанській долині Сват талібами. Спершу організація мала позитивний імідж, адже рятувала мешканців гірських районів, відрізаних від світу потужним землетрусом. Влада бездіяла, таліби ж збирали міжнародну допомогу і поставляли постраждалим провізію.

Бойовики талібану вчинили замах на Малалу, коли дівчині було 15 років через те, що вона намагалася захистити право жінок на освіту.

Тож коли у долині почало віщати радіо талібану, а потім частина населення понесла талібам гроші і золоті прикраси, влада закрила на це очі. Та й випадки самосуду "проскочили" поза увагою. Тим часом свавілля доросло до масового терору, підпалів, підривів і вбивств. Таліби повністю контролювали життя у долині...

Тож нинішня справа - можливість для влади нагадати населенню, що насильство - не метод доводити свою точку зору, а за залиті газом і чорнилими обличчя треба відповідати. І відповідати за законом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme