РосЗМІ перебрехали новину про позов сина Джемілєва до ЄСПЛ

адвокат Хайсера Джемілєва, сина народного депутата України Мустафи Джемілєва Микола Полозов, пояснив, як Російські ЗМІ некоректно передали новину про позов його підопічного до ЄСПЛ
Depo.Життя
28 жовтня 2016 06:36
ФОТО: depo.ua

Про це розповів адвокат Хайсера Джемілєва, сина народного депутата України Мустафи Джемілєва Микола Полозов, передає  Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Сьогодні російські ЗМІ скорочуючи мої пояснення, а потім некоректно цитуючи один одного дали неточну новину про "подання Хайсером Джемілєвим скарги в ЄСПЛ проти України і Російської Федерації". Насправді, позов поданий проти Росії та в зв'язку з порушеннями російської сторони. Але оскільки Крим, звідки Хайсер був вивезений Росією, за міжнародними нормами є українським, то, щоб не було правового вакууму, Україна є в цій частини скарги співвідповідачем", - пояснив адвокат.

Тобто ЄСПЛ розглядати скаргу Хайсера Джемилова в частині порушення його прав в Криму (Росією) з залученням України. У всіх інших порушеннях, вчинених Росією, і буде відповідати виключно Російська Федерація. Серед цих порушень - етапування в Краснодарський край і потім - в Астраханську область. Також РФ двічі не виконала рішення ЄСПЛ за правилом 39, не повертаючи Хайсера в Україну. І третє порушення – суд РФ виніс повторний вирок, незважаючи на вже набув чинності вирок суду України. Потім ще були деякі порушення прав Джемілєва в астраханській колонії.

Полозов також уточнив, що зазначені скарги в ЄСПЛ вже подані і там комуніковані. Причому подавалися вони колегами Полозова – українськими адвокатами.

"Якщо не помиляюся, це взагалі перша міждержавна скарга, де Європейського суду доведеться, серед іншого, визначати статус територіальної приналежності Криму у зв'язку з допущеними на цій територіями порушеннями конвенціональних прав", - підкреслив Полозов. На його думку, шанси на позитивний результат позовів до ЄСПЛ досить високі.

Нагадаємо, що 27 жовтня російський суд відмовився звільняти Хайсера Джемілєва.

Захист Хайсера Джемілєва звернувся в Європейський суд з прав людини з позовами одночасно до Росії і України.

Як відомо, Хайсера Джемілєва звинувачували в тому, що у травні 2013 року він у дворі свого дому в Бахчисараї вбив знайомого родини Февзі Едемова з рушниці свого батька. До анексії Криму Росією Дніпровський суд Києва визначив для Хайсера Джемілєва міру покарання у вигляді 3 років і 8 місяців позбавлення волі.  Однак у 2014 році російські слідчі органи вирішили розслідувати його справу заново.

11 листопада 2015 року Джемілєв-молодший був відправлений до колонії N10 в Астрахані . Його засудили до п'яти років колонії загального режиму за вбивство через необережність, розкрадання і зберігання зброї.

Пізніше Верховний суд Росії скоротив на 1,5 року термін ув'язнення в 5 років, винесений Краснодарським крайовим судом.

Україна вимагає повернути Джемілєва на батьківщину. 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя