Російський правозахисник і дисидент написав відкритого листа "дрімучій простоті" "Няші"

Російський правозахисник і дисидент Олександр Подрабінек написав відкритого листа "прокурору Криму" Наталії Поклонській
Depo.Життя
14 травня 2016 21:23
ФОТО: depo.ua

 Листа він написав через кримінальне переслідування в окупованому Криму заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, передає depo.ua з посиланням на "15 хвилин"

Наводимо повний текст відкритого листа:

Відкритий лист прокурору Криму

Пані Поклонська!

Я далекий від думки, що Ви і є головний натхненник і організатор нових політичних репресій в окупованому Криму. Але, безперечно, Ви не тільки віддано виконуєте накази з Москви, а й з усім своїм прокурорським завзяттям намагаєтеся завдати якомога більших збитків безневинним людям.

Це відомий феномен, коли юристи-початківці намагаються зробити кар'єру за рахунок фабрикації кримінальних справ проти чесних людей. До Вас цим шляхом ішов сталінський нарком Микола Єжов, і нагородою йому за його катівські старання була смертна кара від його старших більшовицьких товаришів.

Цим шляхом йшли багато злочинців від юстиції, і Вам треба мати це на увазі. Їх, як і Вас, не дуже займали правові питання. Навіть дотримання законів вони вважали справою другорядною, а головним - виконання політичної волі керівництва країни.

Це стосується не тільки нашої вітчизни. У гітлерівській Німеччині вся правоохоронна система - від рядових поліцейських до суддів і прокурорів - була підпорядкована нацистам. Вони теж виконували накази керівництва. Пізніше на одному з нюрнберзьких процесів вони навіть посилалися на своє залежне становище, але їм це не допомогло. І Вам не допоможе, коли на Росії запанує справедливість, і Вам доведеться відповідати за скоєні Вами в Криму політичні репресії.

Останнє Ваше зловживання юстицією, злегка прикрите невиразними формулюваннями з наспіх перелицьованих сталінських законів, - кримінальна справа проти Ільмі Умерова. За Вашими словами, "він підозрюється у здійсненні публічних закликів і дій, спрямованих на зміну територіальної цілісності Російської Федерації".

Умеров виступив на українському телебаченні і сказав: "Я не визнаю незаконний референдум 16 березня 2014 року! Я не визнаю юрисдикцію РФ у Криму! Вважаю нинішню владу в Криму окупаційною, а територію Криму - анексованою РФ із залученням військових формувань!"

Ільмі Умеров, лікар-реаніматолог, заступник голови Меджлісу кримських татар - справжній патріот своєї батьківщини і свого народу. Він все сказав абсолютно правильно і точно оцінив ситуацію з анексією Криму. Його точку зору поділяє безліч чесних людей на Росії і усьому світі.

Ви ж зараз намагаєтеся затягнути нашу країну в радянське минуле, де таким, як ви, спадкоємцям Вишинського і Єжова були відкриті дороги у владу, а чесних людей відправляли до в'язниць і таборів. Задля цього нікчемного ідеалу Ви так старанно зараз і трудитесь. Задля цього Ви і задумали розправу над Ільмі Умеровим, зрівнятися з яким Ви, пані Поклонська, не можете ні за розумом, ні за моральними якостями, ні за життєвим досвідом. Розумію, наскільки Вас дратує несумісність масштабів особистості: Вашої і ваших жертв.

Вас, мабуть, розлютило і те, що ваша брехня не може перемогти правду? Що погрозами репресій вам не вдається заткнути рота всім, хто з вами не згоден? Так я засмучу Вас: таких людей з кожним роком буде все більше і більше. Вам ніколи не вдасться всіх пересаджати, навіть якщо ви розгорнете машину репресій з усім сталінським розмахом.

Ви у своїй дрімучій простоті думаєте, що державною брехнею можна всім задурити голови, а прокурорськими погрозами всіх залякати? Читайте історію! Опір таким, як ви, завжди був і завжди буде.

Олександр Подрабінек,

колишній радянський політв'язень

Нагадаємо, 12 травня ФСБшники затримали заступника голови Меджлісу Ільму Умерова. Згодомокупанти відпустили його під підписку про невиїзд.

Як повідомляв depo.uaсьогодні у Криму влаштують судилище над затриманими кримськими татарами.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя