Російський піп обурився Євробаченням у Софії Київській. Боїться трансгендерів

Протидиякон РПЦ МП Андрій Кураєв вважає рішення відкрити Євробачення-2017 у Софії Київській "дуже поганим"
Depo.Життя
27 вересня 2016 14:00
ФОТО: depo.ua

Як зазначає depo.ua, про це він заявив у коментарі виданню "Московский комсомолец".

"З якого боку не глянь, це дуже погане рішення. По-перше, біля цього собору знаходиться скандальне поховання нехай самозваного, але все-одно їх першого патріарха Мстислава, якого з боєм перепоховали там на початку 1990-х років. А тепер виходить, що на його могилі танцюватимуть", - обурився священик.

Додав, що вважає концерти у Софії недоречними.

"По-друге, я розумію, що зараз Софійський собор вважається музеєм, але основні конфесії України сперечаються між собою за право володіти ним, і час від часу хтось там все-таки проводить служби. Зокрема, там проходить щорічна молитва в день незалежності України. Тобто, до певної міри це діючий храм, який раніше був головним в Київській Русі. Було б дивно влаштовувати там навіть концерт народної музики, а вже після того, як на "Євробаченні" стали перемагати трансгендери, це тим більше дивно", - сказав Кураєв.

На його думку, ініціатива має обурити церковників різних конфесій.

"В Україні є своя канонічна православна церква Московського патріархату, і її ставлення до цього буде негативним. Я вважаю, що і Українська православна церква Київського патріархату має виступити разом з нами з цього питання, враховуючи, що для них там є додатковий стимул у вигляді поховання Мстислава", - спрогнозував Кураєв.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що церемонію відкриття пісенного конкурсу "Євробачення" збираються провести на територію комплексу "Софія Київська". 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя