Російський омбудсмен відзначає збільшення скарг із Криму

Жителі анексованого Криму стали частіше скаржитись на порушення прав
Depo.Життя
20 червня 2016 23:58
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила уповноважений з прав людини Росії Тетяна Москалькова на координаційній нараді регіональних омбудсменів у Громадській палаті Росії, передає depo.ua з посиланням на РБК.

Російський омбудсмен порівняла дані за перші п'ять місяців 2016 року з аналогічним періодом за 2015 рік.

"На 80% збільшилась кількість звернень про порушення прав людини в Південному федеральному окрузі, в Криму – на 75%", – заявила уповноважений. Ідеться про скарги кримчан в апарат федерального уповноваженого.

Як пише видання, уповноважений з прав людини в Криму Людмила Лубіна також фіксує зростання скарг: 2014 року жителі Криму направили їй 680 звернень, 2015-го – 4200, сказала виданню Лубіна.

За її словами, після закінчення перехідного періоду, який тривав до 1 січня 2015 року, громадяни Криму стали скаржитись на скорочення розміру пенсій.

Інше питання, яке хвилює кримчан, – земельне.

"Люди зіткнулися з проблемами при реєстрації своїх ділянок, – зазначила Лубіна. – В Україні можна було оформити власність за чотирма видами земельних ділянок. Російські ж закони не надавали можливість приватизації".

Генерал-майор МВС, депутат Держдуми Тетяна Москалькова стала уповноваженим з прав людини в Росії. Вона змінила на посту омбудсмена Еллу Памфілову, яка в березні очолила Центральну виборчу комісію. Поїздка до анексованого Криму стала одним із перших її робочих візитів після призначення. На півострові вона перебувала кілька днів, протягом яких також провела зустріч з представниками Меджлісу.

Повідомляли, що російський омбудсмен була шокована високими цінами в Криму, вказала на порушення при проведенні оперативних заходів та умов утримання в СІЗО на півострові, а також закликала вирішити проблему з чергами до дитячих садків.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя