Російські тюремники влаштували Сенцову та Кольченку "інформаційну блокаду"

Українським політв'язням на Росії Олександру Кольченку та Олегу Сенцову тюремники вже кілька місяців не передають листи та пресу
Depo.Життя
29 липня 2016 17:55
ФОТО: depo.ua
Російські тюремники влаштували Сенцову та Кольченку "інформаційну блокаду"
Російські тюремники влаштували Сенцову та Кольченку "інформаційну блокаду"

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" розповіла російська активістка Яна Гончарова, передає depo.ua.

"Саша з квітня не отримував ніяких листів, а також газет і журналів, на які ми його підписували - "Нова", "The New Times" і "Популярна механіка". Три місяці інформаційного вакууму, під час якого йому приносять російський паспорт і пропонують розписатися в отриманні.

Потім Саша зміг домогтися видачі пошти та 30 червня йому передали гору листів. Домігся сам, не став говорити ОНК - вирішив питання. З тих пір знову затишшя - листи знову не видають, як і пресу. Це маленькі капості - так, не побиття, не погіршення умов - це було б занадто голосно, після Гени Афанасьєва жодна колонія не хоче такої уваги - але чому б не позбавити людину хоча б такого спілкування, чому б не натякнути, що Україні він не потрібен?" – пише Гончарова.

Вона також зазначила, що Кольченко попросив про зустріч з українським консулом.

"Саша написав заяву, щоб його все ж відвідав консул України - він до цих пір жодного разу до нього не прийшов, а адміністрація колонії продовжує наполягати, що Саша - громадянин Росії. А в український паспорт він не вклеїв фотографію в 25 років, тому він ніби як не дійсний, за що Саша переживає", - розповіла активістка.

Не отримує листів і Олег Сенцов, якого утримують у в'язниці в Якутії.

"Після прибуття Олега в Якутію ми з подивом виявили, що місцевий цензор не пропускає листи, надруковані на принтері. Може раптом людині подобається розбиратися в карлючках, окей. Але цим справа не обмежилася - мало того, що Якутія це край географії, і туди навіть людині важко доїхати - немає наземного сполучення, відповідно пошту теж возять мало не оленями, так ось і листи Олегу вирішили взагалі не передавати … На день народження йому передали всього дві листівки, обидві з Росії. Я щось не вірю, що його привітали лише дві особи. А його листи, які він пише - теж не відправляють. Тобто вакуум діє в обидві сторони", - розповіла Гончарова.

Вона зазначила, що консул до Сенцова теж так і не приїхав.

Активістка також оприлюднила фото Кольченка, яке зробила під час останньої зустрічі з ним, та показала листи від українських політв'язнів.

Російські тюремники влаштували Сенцову та Кольченку "інформаційну блокаду" - фото 1

Російські тюремники влаштували Сенцову та Кольченку "інформаційну блокаду" - фото 2

Російські тюремники влаштували Сенцову та Кольченку "інформаційну блокаду" - фото 3

Російські тюремники влаштували Сенцову та Кольченку "інформаційну блокаду" - фото 4

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя