ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Російські силовики все частіше "полюють" на кримських жінок

В анексованому Росією Криму і надалі тривають порушення прав людини і дедалі частіше переслідують жінок

Depo.Життя
11 жовтня 2018 10:19
ФОТО: depo.ua

Про це заявила юристка громадської організації КримSOS Анастасія Моісєєва, передає Depo.ua з посиланням на DW.

"Хоча більшість порушень прав людини здійснюються проти чоловіків, жінок також переслідують. Це новий тренд у Криму", - каже Моісєєва.

В основному жертвами стають журналістки, активістки, правозахисниці, адвокати.

За її словами, лише за три місяці літа цього року активісти зафіксували в Криму сім випадків переслідування жінок. Найпоширеніша при цьому стаття - "розпалювання ненависті або ворожнечі". Серед основних засобів тиску - обшуки та затримання.

Крім переслідувань, спрямованих на них, жінки часто стають "непрямими жертвами". А саме, жінки, доньки, матері переживають психологічні страждання, коли переслідують їхніх чоловіків або родичів. Крім того, вони потрапляють у скрутну фінансову ситуацію, коли залишаються єдиними годувальницями у сім'ї з дітьми.

"Загалом же за час анексії понад 100 дітей залишилися без своїх матерів, яких або викрадали, або арештовували", - повідомила Моісєєва.

За даними ООН, з вересня 2017 року по червень 2018 року на півострові зафіксували 81 випадок з достовірними твердженнями про порушення прав людини. Жертвами таких порушень стали 167 людей. Такі дані навела перша заступниця міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, виступаючи 9 жовтня у Європарламенті на конференції, присвяченій становищу кримських татар.

При цьому більшість порушень спрямована проти кримських татар. Так, з 95 обшуків або рейдів, задокументованих Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини за той самий період, 86% стосувалися саме них.

Нагадаємо, сьогодні активісти кримськотатарського національного руху повідомляють про проведення обшуку в Білогірську.

В ООН заявили про переслідування Росією татар у Криму.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав держави Європейського Союзу запровадити санкції проти відповідальних за незаконне ув'язнення українців у Росії та тимчасово окупованому Криму.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя