Російська закордонна церква "зреклася" Константинополя

Архієрейський синод Російської православної церкви закордоном (РПЦЗ) оголосив про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на заяву РПЦЗ.

"У ситуації, коли самій природі канонічного православ'я наносяться важкі образи, Архієрейський синод Російської православної церкви закордоном не має іншого вибору, як із глибоким сумом і з повною переконаністю оголосити про свою згоду з рішенням Священного синоду Московського патріархату", - йдеться у заяві.

Також РПЦЗ закликала Константинополь покаятися та припинити беззаконня.

Вона запропонувала скликати предстоятелів всій помісних церков для обговорення канонічного рішення ситуації, що склалася.

Зазначається, що РПЦЗ є самокерованою частиною Російської православної церкви, яка раніше також розірвала спілкування з Константинополем.

Нагадаємо, 54% українців, опитаних соціологічною групою "Рейтинг", позитивно ставляться до створення єдиної помісної церкви в Україні. Проти ініціативи - 19% опитаних, ще 19% заявили, що їм байдуже.

Довідка: 11 жовтня, Синод Вселенського патріархату офіційно оголосив про рішення надати Томос про автокефалію майбутній об'єднаній Українській православній церкві.

Також священний синод Константинопольського патріархату в Стамбулі зняв анафему з патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

15 жовтня синод Російської православної церкви у Мінську ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом, визнавши неможливим подальше євхаристійне спілкування.

В УПЦ МП заявили, що відновить відносини з Константинопольським патріархатом тільки якщо останній скасує рішення про надання автокефалії Українській православній церкві.

В той же день Білоруська православна церква заявила, що, як частина РПЦ, приєднується до рішення про розірвання відносин із Константинопольським патріархатом.

Душанбінська православна церква, як частина Російської православної церкви, також оголосила про розрив із Константинополем.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна