Російська агресія: Філарет закликав українців відкласти суперечки та згуртуватися

Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет на тлі нового акту російської агресії закликав українців і політиків відкласти суперечки та згуртуватися, мужньо протистояти ворогу, ставши на захист рідного краю, на захист своєї державності та свободи

Про це він написав у зверненні "з приводу нового акту відкритої збройної агресії Росії проти України", оприлюдненому на сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"25 листопада 2018 р. у морі біля окупованого Росією кримського м. Керч стався новий акт відкритої збройної агресії Росії проти України - було атаковано та захоплено українські військові кораблі, поранено та взято в полон наших моряків. Дотепер Кремль намагався брехнею приховувати свою агресію проти Української держави, використовуючи війська без розпізнавальних знаків, прикриваючись місцевими колаборантами, розповідаючи про "громадянську війну на Донбасі" та "самовизначення народу Криму". 25 листопада 2018 р. Росія вчинила відкритий акт агресії проти України, який вже не приховує. Український народ може дати лише одну відповідь на цей напад - мужньо протистояти ворогу, ставши на захист рідного краю, на захист своєї державності та свободи", - написав Філарет.

Він закликав політиків "відкласти суперечки та згуртуватися".

"Адже якщо ворог зруйнує саму нашу державність - про які посади дбатимете, де будете керувати? Закликаю до єднання все українське суспільство, бо без перемоги не буде ані справжнього миру, ані добробуту, ані щасливого майбутнього для кожного з нас", - написав патріарх.

Водночас він звернувся до росіян: "Знову звертаю свій голос до братовбивць - нових каїнів, які називаючи наш народ своїм братом, прийшли в наш дім, щоб проливати кров і поневолювали: отямтеся і припиніть чинити зло! Сховайте меч свій і поверніться до свого дому! Ви не боїтеся ані закону людського, ані наслідків власних злочинів. Думаєте, що брехнею можна все приховати, а правом сильного - виправдати. Тож знайте і пам‘ятайте: Бог все бачить і кожному відплатить належне!"

"Церква Київського Патріархату закликає Боже благословення на українських воїнів, які обороняють країну від агресора, і на всю нашу державу. Пам'ятайте: з нами правда, тому - з нами Бог, а де Бог - там перемога! Закликаю всіх віруючих підносити свої молитви за перемогу і мир для України - це є той посильний внесок у спільну справу, який може зробити кожен з вас... Розумію, як у цей час хвилюванням і турботою охоплені серця багатьох... І нехай серце ваше не має сумніву, що правда і сила Божа переможуть новітнього Каїна і нового фараона, з рабства якому виводить Господь Україну", - наголосив Філарет.

Нагадаємо, 25 листопада російські кораблі протаранили український буксир, після чого обстріляли українські кораблі і захопили їх у полон.

Відомо про шість поранених українських моряків, у важкому стані - двоє. Всього в трьох суднах, захоплених Росією, 23 людини.

26 листопада Петро Порошенко оголосив про рішення запропонувати Верховній Раді України запровадити воєнний стан.

Сьогодні Рада Безпеки ООН проведе екстрене засідання через агресію Росії в Азовському морі проти України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна