Підозрювану у тероризмі росіянку Леонову повторно заарештували

Шевченківський райсуд Києва задовольнив повторне клопотання про взяття під варту росіянки Анастасії Леонової, яку СБУ підозрює у підготовці теракту
Depo.Життя
15 березня 2016 22:55
ФОТО: depo.ua

Відповідне рішення про затримання Леонової до 9 квітня оголосив слідчим суддя, повідомляє depo.ua з посиланням на Громадське ТБ.

Як заявляв прокурор Віктор Кравчина, трьох місяців, які підозрювана вже провела у СІЗО, було недостатньо для закінчення досудового розслідування, оскільки необхідно обробити великий обсяг матеріалів, зокрема зі справ інших затриманих у цій справі.

Прокурор також посилався на записану телефонну розмову Леонової, яка на його переконання, свідчить про її намір здійснювати "певні дії направлені проти влади України".

Водночас, за словами підозрюваної, в матеріалах справи немає свідчень, які доводять її провину.

Відповідно до озвучених на суді матеріалів, у свідченнях йдеться про конфліктність Леонової, її непрофесійність, а також те, що вона фотографувала територію, де навчалися бійці "Правого сектору".

"З оперативних даних відомо, що Мущильом ("Лісником") Леонова могла використовуватися для інтелектуальної діяльності", – заявив Кравчина.

Він зазначив, що "Лісник" був першою людиною, якій подзвонила Леонова, коли її затримали.

Водночас за даними, поданими захистом суду, в момент затримання Леонова спершу дзвонила на номер 102. За її словами, люди, які її затримували, не представилися, тому вона дзвонила до правоохоронців, злякавшись нападу.

Кравчина також не відповів на запитання, де саме Леонова готувала теракти.

Леонова у свою чергу заявила, що слідчий здійснив фальсифікацію, оскільки в матеріалах справи зазначено, що 10 грудня 2015 року їй було офіційно повідомлено про підозру.

Однак, за словами Леонової, підозру їй так і не вручили.

Як наголосив під час виступу адвокат росіянки Віктор Губський, обвинувачення не надало жодного доказу того, що вона спробує втекти з країни або впливатиме на свідків у справі "Лісника".

Захисник також наголосив, що медичні дані свідчать, що Леонова немає жодної підготовки для перебування у місцях позбавлення волі, як стверджує прокурор.

Крім того, адвокат має намір оскаржити рішення суду.

Як відомо, 6 березня 2016 року Леонова вийшла з СІЗО.
Її затримали у грудні 2015 року.

Леонова була на тренувальній базі "Правого сектора", де займалася висвітленням діяльності організації в інтернеті. Після конфлікту Леонова пішла на базу "громадянського корпусу" добровольчого батальйону "Азов" у Валках (Харківська область). Вона була затримана в Києві.

Леонова виявилася однією з трьох росіян, які, за заявою Служби безпеки України, входили до диверсійно-розвідувальної групи поряд з трьома українцями, і готували теракт у Києві.

Раніше Леонова дала письмове інтерв'ю російському телеканалу "Дождь", в якому заявила про тортури з боку СБУ.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя