Росія тестуватиме на політв'язні Чийгозі нову норму закону

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз не буде присутнім на судовому засіданні в четвер, де розглядатиметься його справа
Depo.Життя
27 липня 2016 23:44
ФОТО: depo.ua

Таким чином російська влада вперше застосує дискримінаційну норму про дистанційну участь підсудного у судовому процесі першої інстанції.

Про це розповів адвокат Микола Полозов, передає depo.ua з посиланням на  "Укрінформ".

"У четвер буду в Сімферополі. Там жорстка ситуація. Нагадаю, що, по-перше, справу Чийгоза, якій приписують "організацію масових безпорядків", виділили в окреме провадження. По-друге, завтра вперше застосують нову норму, згідно з якою підсудний не буде присутнім на суді першої інстанції", - сказав Полозов.

Він нагадав, що дана норма була прийнята 2014 року щодо деяких "важких" статей - 205 (тероризм), 212 (організація масових безпорядків). Раніше дистанційна присутність обвинувачених застосовувалася лише на засіданнях суду другої інстанції (наприклад, розгляд апеляції).

"А тут прокурор Домбровський подав клопотання і суд пішов йому назустріч. Абсурд ситуації в тому, що Чийгоз перебуватиме зовсім недалеко, в СІЗО, але на засідання його не привезуть. Я подаватиму скаргу", - повідомив адвокат.

За словами Полозова, таким чином влада хоче протестувати використання нової норми закону. Наприклад, можливість відключати трансляцію, якщо обвинувачений почне виголошувати промови, які не подобаються суддям (раніше під час процесу у Чийгоза була низка яскравих виступів).

Чийгоза утримують в застінках ФСБ в окупованому Криму з 29 січня 2015 року.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя