Росія скуповує український ліс і експортує його в ЄС, - Москаль

Російські фірми, які зареєстрували комерційні структури в Україні, скуповують ліс у західноукраїнських областях та вивоять його через Закарпаття на продаж до ЄС
Depo.Життя
28 травня 2016 11:07
ФОТО: depo.ua

Про це заявив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, повідомляє depo.ua із посиланням на прес-службу чиновника.

"Ситуація з ешелонами деревини на прикордонних залізничних станціях "Чоп" і "Батєво" в Закарпатській області залишається незмінною. Станом на сьогоднішній ранок (28.05) 173 вагони (переважно з паливною деревиною, тобто дровами), які з інших областей транзитом через на Закарпаття прямували в країни Євросоюзу, митниця не оформляє через розпорядження голови ОДА Геннадія Москаля", - йдеться у повідомленні.

Нагадається, що цей документ обмежує розмір експортованих дров до 1-го метра.

"Значна частина вагонів із деревиною належить російським фірмам. Раніше вони возили в Європу ліс безпосередньо з Росії. Однак після введення економічних санкцій зареєстрували комерційні структури в Україні, почали купувати ліс у західноукраїнських областях (переважно на Львівщині) й вивозити через Закарпаття на продаж у Євросоюз", - інформує Москаль.

Додає, що йому телефонували різні впливові люди з неофіційним проханням скасувати розпорядження про обмеження експортованої деревини.

"Заявляю, що не збираюся цього робити. Вивезення лісу за кордон через Закарпаття можливе тільки після письмової вказівки центральних органів влади. Якщо така вказівка дійсно буде, я одразу оприлюдню її для громадськості. Тоді всі побачать, хто сприяє нещадній вирубці Карпат, вивезенню за кордон ділової деревини під виглядом дров і фінансуванню комерційних структур країни-агресора", - акцентує голова ОДА.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя