Росія шантажує Джемілєва сином, щоб змінити його ставлення до "кримнашу", - Полозов

Росія намагається шантажувати лідер кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва через його сина Хайсера, який зараз перебуває в одній з колоній Астрахані
Depo.Життя
12 липня 2016 07:30
ФОТО: depo.ua

Про це у своєму блозі написав адвокат Микола Полозов, передає depo.ua.

"Справа побутова, насправді ніякої політики немає. Нещасний випадок, необережне поводження зі зброєю, труп. Неприємна історія, в тому числі і для Мустафи Джемілєва, який для російської влади став антисимволом. Людиною, з якою необхідно боротися. І ось його сина Хайсера взяли як заручника. Джемілєву неодноразово натякали, що його позиція щодо Криму, кримських татар та ставлення до Росії може вплинути на його звільнення ", - розповів Полозов, який займається захистом Хайсера.

Він додав, що сина Джемілєва постійно тримають у штрафному ізоляторі, незважаючи на те, що той і так має проблеми зі здоров'ям.

За словами Полозова, Хайсеру спочатку хотіли поставити "умисне вбивство".

"Мені вдалося добитися розгляду його справи в суді присяжних. Була зібрана колегія присяжних Краснодарі, що характерно, зібрано чесно. Є ж певні технології, коли спеціально підбирають людей. Грубо кажучи, наганяють 40 осіб, з яких половина - колишні ФСБ-шники. Ось вони і виносять потрібний вирок ", - розповів адвокат.

Колегія визначила злочин як дії з необережності.

"В остаточному підсумку покарання було знижено до 3,5 років. За російськими мірками - це взяли і виправдали людину. Таким чином, Хайсер повинен вийти на свободу 26 листопада цього року. Але є суттєва небезпека, що влада може спробувати утримувати його як заручника і придумати йому якусь нову справу, яку він зробив нібито в тюрмі ", - попередив Полозов.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя