Росія "пресує" полонених українських моряків, – адвокат

Захист незаконно полонених на Росії українських моряків заявляє, що російська влада продовжує тиснути на них

Про це повідомив адвокат моряків Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook, інформує Depo.ua.

"Військовополоненого моряка Андрія Оприска кілька днів тому викликали до слідчого кабінету СІЗО, де якийсь чоловік (імовірно оперативний співробітник ФСБ) за відсутності адвоката почав ставити йому запитання щодо умов утримання, стану здоров'я і обставин справи", – розповів захисник.

За його словами, Оприску запропонували дати свідчення на інших військовополонених, однак моряк відмовився відповідати на питання незнайомця.

"Це не перший випадок тиску на Андрія Оприска, близько місяця тому до нього також приходили невідомі з розмовами і питаннями", – зазначив Полозов.

Моряк подав заяву, що не бажає мати жодних розмов ні з ким без присутності адвоката або консула.

Адвокат наголошує, що випадок із Оприском – не поодинокий.

За його словами, психологічний тиск на військовополонених здійснюється як оперативниками ФСБ, так і за допомогою так званої "внутрішньокамерної розробки", коли співкамерник військовополоненого свідомо діє в інтересах спецслужби.

Полозов зауважив, що такі дії є порушенням положень третьої Женевської конвенції "Про поводження з військовополоненими".

"Усі подібні факти нами ретельно фіксуються. Кожен військовополонений повідомлений своїм адвокатом про свої права і знає алгоритм дій, у разі виникнення ситуації з наданням психологічного тиску подібного роду", – додав захисник.

Нагадаємо, 18 лютого, Московський міський суд мав розглянути апеляційні скарги захисту на рішення Лефортовського районного суду про продовження строків тримання під вартою стосовно моряків Віктора Беспальченка, Владислава Костишина, Володимира Лісового та Володимира Варимеза, однак Лефортовський райсуд належним чином не переклав українською мовою постанови про продовження терміну тримання моряків під вартою і російське судилище зняло з розгляду апеляції чотирьох українських моряків.

На 20 лютого було призначено розгляд апеляційних скарг моряків Андрія Ейдера, Андрія Артеменка, Василя Сороки та Олега Мельничука.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці - до 24 квітня - термін тримання під вартою 24 українських військовополонених моряків, яких російські силовики захопили поблизу Керченської протоки.

14 лютого Федеральна служба безпеки Росії відмовилася задовольнити клопотання про передачу Україні або будь-якій країні трьох українських моряків, поранених при затриманні в Керченській протоці, для обстеження і лікування.

Російські тюремники не дозволяють Володимиру Терещенку писати слово "військовополонений" у документах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme