Росія погодилась обміняти Сенцова і Кольченка, - Рубан

Росія і Україна досягли попередньої домовленості про обмін затриманих російських спецназівців Александрова і Єрофєєва на українського режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка
Depo.Життя
14 січня 2016 15:28
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив глава центру визволення полонених Володимир Рубан, пише "Радіо Свобода", передаэ depo.ua.

Рубан повідомив, що центр на зустрічі в Мінську отримав пропозицію по обміну Сенцова на Єрофєєва, проте українська сторона запропонувала обмін "два на два": двох російських спецназівців на Сенцова і Кольченка.

Парламентери з боку Росії погодилися на такий обмін, зазначив він.

"Схема невідкладного обміну не може бути застосована, доки не буде вироку Александрову і Єрофеєву. Тоді це вже буде обмін за погодженням сторін - вони будуть відбувати покарання на батьківщині. За якихось гарантії дипломати обміняються вже не заручниками, не військовополоненими, а засудженими, і кожен поїде у свою країну, а там ще повинен отримати помилування", - пояснив Рубан.

Однак, за його словами, також існує можливість обміну російських спецназівців на Надію Савченко, такий обмін може відбутися в будь-який момент при наявності політичної волі з обох сторін, але може відбутися і після вироку суду.

"Донецька сторона передає на запит української мінської переговорної групи до 1200 прізвищ людей, які вони вважають такими, що перебувають під арештом в Україні. Близько 500 із них - це визнані донецької стороною "ополченці", вони є у нас. І за формулою "всіх на всіх" або за іншою, наприклад: всіх наших 13 людей, яких ми вважаємо політично засудженими в Росії, обміняти на цю тисячу. І Порошенко стане як прем'єр Ізраїлю, який обміняв одного капрала на 1027 чоловік", - сказав Рубан.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя