Росія обмежила доступ до сайту Українського кризового медіа-центру

Доступ до веб-сайту Українського кризового медіа-центру обмежений на території Росії
Depo.Життя
30 серпня 2016 05:07
ФОТО: depo.ua

Як стверджують в редакції сайту, приводом для блокування стала публікація матеріалів брифінгу лідерів кримськотатарського співтовариства про Крим, передає depo.ua.

Як говориться в повідомленні ресурсу, редакція отримала від Роскомнадзору повідомлення про блокування з вимогою видалити з сайту прес-реліз лідерів кримськотатарської громади Мустафи Джемілєва, Рефата Чубарова і Ленура Іслямова.

На думку російської сторони, прес-реліз містить "заклики до масових безладів, здійснення екстремістської діяльності, участі в масових (публічних) заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку".

Український кризовий медіа центр був створений в березні 2014 року. Він надає підтримку представникам ЗМІ, які висвітлюють події в Україні та проводить щоденні брифінги.

Матеріали брифінгу були опубліковані 8 вересня 2015 року. Відповідно до прес-релізу, в них йдеться про "громадянську блокаду" Криму. Сторінка, на якій знаходиться матеріал, заблокована, але доступ до основного сайту зберігається.

"Команда Українська кризового медіа-центру заявляє, що не [буде] видаляти ніяких публікацій з сайту УКМЦ на підставі даної вимоги. Називаючи заяви лідерів кримськотатарського народу "екстремістськими", Генеральна прокуратура Російської Федерації повинна не забувати, що РФ анексувала батьківщину корінного народу Криму, порушивши ряд норм міжнародного законодавства", - йдеться в повідомленні центру.

Лідеру руху за права кримських татар Мустафи Джемілєва і голові меджлісу кримських татар Рефату Чубарову заборонений в'їзд на Росію. Сам меджліс в квітні був визнаний на Росії екстремістською організацією.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя