Росія навмисне знищує культурну спадщину Криму, - Мінкультури

Росія знищує культурну спадщину в Криму. Незаконна реставрація Ханського палацу у Бахчисараї вимагаює негайної реакції і заходів до країни-окупанта

Про це заявила заступник міністра культури України Тамара Мазур на міжнародній конференції "Крим 2014-2017: анексована культура", повідомляє Depo.ua.

"Ми бачимо планомірне знищення культурної спадщини на території Криму. Там відбувається фактичне знищення історії Кримського півострова, історії народу через знищення пам'ятників. Через кілька років ми будемо бачити в Криму будівлі, зовні схожі на автентичні, але ці будівлі не будуть представляти історичну цінність", - зазначила Мазур.

За її словами, перелік проблем з пам'ятниками культури на окупованій території в Криму великий, але наймасштабніші - це так звані реставраційні роботи на території Ханського палацу в Бахчисараї.

"Ці події вимагають негайної реакції і заходів до країни-окупанта за ті дії, які вчиняють щодо пам'ятника, який заслужив бути включеним до списку ЮНЕСКО, але у зв'язку з окупацією Криму ми не можемо продовжити цю роботу", - підкреслила Мазур.

Нагадаємо, у жовтні підконтрольний Кремлю Держкомреєстр анексованого Криму зареєстрував право власності на 32 об'єкти нерухомості Ханського палацу у Бахчисараї.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook