Росія депортувала українську журналістку-сепаратистку

Преображенський суд Москви ухвалив рішення про депортацію української журналістки Олени Віщур (Бойко) через "порушенням правил перебування" на Росії

Про це інформує Depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Віщур порушила правила перебування на території Росії: по суті, вона перебувала з літа 2018 року на території Росії незаконно", - повідомили в московському суді.

Там відзначили, що журналістка депортована на підставі ч. 3.1 ст. 18.8 КоАП Росії ( "Порушення іноземним громадянином або особою без громадянства правил в'їзду в Російську Федерацію або режиму перебування (проживання) в Російській Федерації").

Довідка: Олена Віщур - колишня львівська журналістка, відома у соцмережах як "Елена Бойко". Вона була неодноразово помічена у різноманітних провокаційних акціях. Зокрема, 17 липня 2015 року вона влаштувала у Львові проплачений сепаратистський мітинг, вимагаючи автономії Галичини.

Віщур (Бойко) була активним автором сайту сепаратистського руху "Галицький яструб", де публікувалися матеріали антиукраїнського спрямування.

У липні 2015 року СБУ затримала Віщур разом з комуністом Романом Богвелішвілі.

При обшуку у сепаратистів вилучили комп'ютери, флешки, телефони, ноутбуки, телефони. Також у них знайшли банківські картки, на які надходили гроші з Росії і статут партії "Русь Соборна".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #на Росії