Річниця депортації: Окупанти в Криму вимагають обов'язкової присутності дітей в школах

У Криму від шкіл вимагають особливої уваги до відвідуваності 18 травня, в День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу
Depo.Життя
18 травня 2016 07:11
ФОТО: depo.ua

У разі відсутності дитини на шкільних заняттях, від батьків зажадають пояснень. Про це розповів глава Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров, передає depo.ua з посиланням на "Крим.реалії".

"По всіх школах розповсюдили факсограму з нагадуванням про те, що "18 травня - це звичайний навчальний день", і до 9 ранку кожна школа по електронній пошті повинна надати дані, хто був відсутній і яка причина відсутності. Нагадаю, що 3 травня, коли вони хотіли організувати начебто національне свято кримських татар і показати всьому світу гламурну картинку, вони навпаки вивозили дітей, і, хоча це був вихідний день, вони зобов'язали школи, працювали з батьками, щоб в цей день вивезти дітей на ці заходи", - сказав Чубаров.

У соціальних мережах з'явилися копії документа, адресованого керівникам навчальних закладів, з відповідним змістом. Примітно, що від вчителів вимагають надати дані "по окремих дітях кримськотатарської національності".

Річниця депортації: Окупанти в Криму вимагають обов'язкової присутності дітей в школах - фото 1

На офіційному сайті підконтрольного Кремлю міністерства освіти ситуацію поки не коментують.

18 травня - День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму. У цей день в 1944 році в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано понад 180 тисяч чоловік.

Щорічно в Криму з нагоди річниці Дня депортації проходили масові заходи, в тому числі траурний мітинг в центрі кримської столиці. Але після анексії півострова Росією в березні 2014 року, проведення подібних акцій в центрі Сімферополя заборонили.

У Києві та по всій Україні пройде ряд заходів: масові мітинги, тематичні уроки в школах, присвячені річниці депортації кримськотатарського народу.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя