Рей Бредбері про людей без обличчя, літо у келиху і боротьбу зі смертю: ТОП-12 цитат

Сьогодні виповнюється 4 роки зі дня смерті культового американського фантаста Рея Бредбері
Depo.Життя
5 червня 2016 10:00
ФОТО: depo.ua
Рей Бредбері про людей без обличчя, літо у келиху і боротьбу зі смертю: ТОП-12 цитат
Рей Бредбері про людей без обличчя, літо у келиху і боротьбу зі смертю: ТОП-12 цитат

Твори Бредбері - "451 градус за Фаренгейтом", "Вино з кульбаб", "Марсіанські хроніки", "Прощавай, літо!" - значаться серед улюблених книг кількох поколінь людей. 

Письменник завжди відстоював ідеали добра і просвітництва, але залишався вірним своїм звичкам.

Наприклад, відмовлявся користуватися комп'ютером, занотовуючи думки і сюжети на друкарській машинці і попри доволі великі продажі своїх книг так і не придбав авто. 

При цьому завжди намагався радіти життю і вважав, що не посміхатися, - це страшний злочин, а дива трапляються у кожну мить життя. 

Бредбері мріяв стати першим небіжчиком на Марсі, але, на жаль, не дожив до моменту, коли людство підкорить червону планету. 

Depo.ua зібрав висловлювання класика про ненависть до книг, фабрику дзеркал і диктатуру розуму. 

1. "Головний секрет творчості в тому, щоб ставитися до своїх ідей як до кішок - просто змусьте їх слідувати за вами"

2. "Смерть - це мій постійний бій. Я вступаю з нею в бійку в кожному новому оповіданні, повісті, п'єсі ... Смерть! Я буду боротися з нею моїми творами, моїми книгами, моїми дітьми, які залишаться після мене"

3. "Щоб вижити, треба перестати допитуватися, в чому сенс життя. Життя саме по собі і є відповідь"

4. "Тепер вам зрозуміло, чому книги викликають таку ненависть, чому їх так бояться? Вони показують нам пори на обличчі життя"

5. "Головне для мене - не припиняти дивуватися. Перед тим, як заснути, я неодмінно даю собі наказ рано-вранці виявити щось дивовижне"

6. "Якщо тобі дадуть лінійований папір, пиши впоперек"

7. "Людина в наш час - наче паперова серветка: її виривають, викидають, беруть нову, виривають, кидають...Люди не мають свого обличчя"

8. "Насамперед ми повинні побудувати фабрику дзеркал. І в найближчий рік видавати дзеркала, дзеркала, нічого, крім дзеркал, щоб людство могло гарненько розглянути в них себе"

9. "Люди просять мене пророкувати майбутнє, а я хочу всього лише запобігти йому"

10. "Якби б ми слухалися виключно нашого розуму, в нас би ніколи не було любовних стосунків. У нас би ніколи не було дружби. Ми б ніколи не пішли на це, тому що були б цинічні: "Щось не те відбувається" — або: "Вона мене кине" — або: "Я вже раз обпікся, а тому…" Дурниця це. Так можна пропустити все життя. Кожного разу потрібно стрибати зі скелі та відрощувати крила на шляху донизу"

11. "Перше, що дізнаєшся в житті, - це що ти дурень. Останнє, що дізнаєшся, - це що ти все той самий дурень"

12. "Візьми літо в руку, налий літо в келих - в найкрихкіший, звичайно, з якого тільки і зробиш єдиний терпкий ковток; поднеси його до губ - і по жилах твоїх замість лютої зими побіжить спекотне літо"

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя