"Ремонтний розпил" в ОДМедУ: МОЗ запобіг захопленню держвласності Запорожаном

Одеський медуніверситет чекає ще одна жорстка перевірка з боку Міністерства охорони здоров'я. МОЗ вимагає від керівництва ОДМедУ провести аудит діяльності всіх медичних закладів ВНЗ, зробивши акцент на тих, що надають платні медичні послуги населенню

Таке рішення було прийнято після того, як стали відомі результати попередньої перевірки, згідно з якими більш ніж 220 мільйонів гривень коштів з держбюджету колишній ректор Валерій Запорожан використовував для комерційної діяльності, а не для навчального процесу чи поліпшення умов студентів і викладачів вишу, повідомляє ІА "Одеса Медіа".

Як свідчать опубліковані документи, керівництву ОДМедУ до 30 жовтня необхідно усунути ряд порушень, виявлених під час попередньої перевірки університету, а підрозділи МОЗ у ці ж терміни зобов'язані провести ще одну виїзну перевірку з метою "збереження держмайна Одеського медичного університету, закупленого за бюджетні кошти".

Виявлені раніше МОЗ порушення блякнуть за своїми масштабами навіть в порівнянні зі справою НАБУ проти одеської мерії про купівлю адмінбудівлі заводу "Краян" за 185 мільйонів гривень, які детективи у свій час вважали завищеною ціною. Як з'ясувалося, з бюджетних 334 мільйонів гривень, виділених для університету, на суму 220 мільйонів адміністрація Запорожана закупила обладнання, яке використовувалося для надання виключно комерційних послуг. До того ж на базі кафедри акушерства і гінекології, де спеціалізується сам екс-ректор ОДМедУ - тієї самої, що в порушення регламенту півтора місяці тому висунула Валерія Запорожана на посаду голови Вченої ради вишу.

І це, не беручи до уваги нецільовое використання бюджетних коштів в інших напрямках, зокрема - на ремонти приміщень та оплату праці працівників ОДМедУ.

"Сказати, що МОЗ був шокований станом приміщень університету - це нічого не сказати, - вважає прес-секретар Одеського медуніверситету Ярослава Вітко. - Реакція не змусила себе довго чекати - як наслідок, маємо ще одну перевірку, і на цей раз саме матеріальної складової університету. Виходячи з цифр, зазначених у перевірці, і того, що ми маємо зараз - повністю зрозумілою є позиція команди Запорожана не залишати насидженого місця. Головне - продовжувати заїжджену мантру "МОЗ нам не указ", і знову продовжувати дерибанити мінохоронздоровчі кошти".

В коментарях під постом прес-секретаря ОДМедУ на Фейсбуці розгорнулася бурхлива дискусія про те, що медобладнання за бюджетні кошти було закуплено особисто для Запорожана, а завідуючих кафедрами змушували здійснювати ремонти за свій рахунок. "Тепер зрозуміло, чому 24 роки Запорожан в свою клініку обладнання за гроші універу купував, а завкафедрами призначав тільки за умови ремонту кафедри, - пише Марія Качур, припускаючи, що на усунення порушень, мабуть, "Пастернак [проректор з АГЧ медуніверситету] знову спише 30 мільйонів". Вона також публікує фотографії "вбитих" сходів та приміщень навчального закладу - на що їй зауважують, що "це ще не найгірші місця в ОДМедУ".

Громадський активіст Тетяна Триндяк стверджує, що "ремонтний розпил" посів істотне місце в переліку з 29-ти напрямків нової перевірки МОЗ діяльності екс-ректора.

"Чого варта організація технічного нагляду за проведенням ремонтів! - зазначає вона. - Де-юре технагляд здійснює фахівець, найнятий університетом для контролю фактичного обсягу і якості виконуваних робіт організацією, яка перемогла в так званому тендері, прописаному під одного і того ж (!) виконавця... Ви будете сміятися, але, таки так, засновник будівельної організації, що проводить останніми роками поточні та капітальні ремонти в університеті, і людина, яка здійснює технагляд - це близькі, ну дуже (!) близькі родичі... Ну, наприклад, як батько і син!".

За словами активістки, для забезпечення "безапеляційних перемог у тендерних процедурах" колишнім керівником вишу було створено службу реставрації та модернізації, керівник якої так прописував технічні завдання на проведення ремонтів, що лише будівельні фірми одного засновника мали змогу виграти тендер.

"Безконтрольно відмивати, за оцінками фахівців, близько 50% коштів на ремонти та закупівлю обладнання, влаштувати особистий бізнес в держустанові і при цьому красиво прикриватися турботою про загальне благо - у цьому весь Запорожан", - стверджує Т. Триндяк.

"Нахабству схем, застосовуваних в узаконенні так званих "ремонтів", можуть позаздрити Остап Бендер ко, - погоджується з нею інша одеська громадська діячка, Людмила Зайцева. - Тут вам і отримання грошових коштів до моменту фактичного виконання робіт, і завищення вартості будівельних матеріалів, в порівнянні з середньою вартістю по регіону, і використання фактично більш дешевих будматеріалів від заявлених у кошторисній документації".

Окремий блок пунктів перевірки стосується безпосередньо Міністерства охорони здоров'я. Саме структури МОЗ будуть більш детально перевіряти відповідність ОДМедУ вимогам законодавства щодо акредитації вишу і всієї його діяльності, яка підлягає державному ліцензуванню. А в разі виявлення порушень - негайно притягати винних до відповідальності.

Нагадаємо, що МОЗ України достроково розірвав контракт з Валерієм Запорожаном з 17 липня цього року через численні порушення умов контракту, а також за зрив роботи перевіряючої комісії. Після чого він і його прибічники неодноразово безуспішно намагалися повернути собі владу над університетом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme