Регіони використали менше половини коштів на НУШ, - Гриневич

З 1 вересня Нова українська школа стартує на практиці по всій країні – педагоги починають працювати з першачками за новим стандартом освіти у новому освітньому середовищі

На його створення уряд у квітні виділив майже мільярд гривень. Але станом на 15 серпня освітню субвенцію використали – тобто здійснили за ці кошти закупівлі – орієнтовно на 44,1% по країні, розповіла в інтерв'ю "Українській правді" міністр освіти Лілія Гриневич, передає Depo.ua.

"Є області, які навіть не могли зібрати депутатів облради, щоб розподілити цю субвенцію між своїми органами місцевого самоврядування. Як результат – залежно від роботи місцевої влади, маємо різну ситуацію в областях...Були такі, як Сумська область, де використали 73%, і Миколаївська, яка використала 10%", – сказала міністр.

І додала, що в міністерства є сумніватися у достовірності даних, поданих окремими областями.

"Їхні показники здаються суттєво завищеними, враховуючи, які показники вони подавали ще місяць тому і коли здійснили розподіл субвенції на рівні області. І з цими проблемами комунікації також потрібно розбиратися. Однак хочу заспокоїти – ці гроші ні на що інше не можна витратити, окрім обладнання, меблів та дидактичних матеріалів для Нової української школи. Зрештою, воно мусить з'явитися в школах, але в тих органах місцевого самоврядування, що зволікали, на жаль, вже після 1-го вересня", - повідомила Гриневич.

Нагадаємо, у МОН похвалилися, що електронна система під час вступної кампанії не зависала.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна