Раннє бронювання подорожей: Чи варто зараз купувати тури на літо, і куди саме

З одногу боку раннє бронювання – це значна економія та більший  вибір, з іншого – ризики, пов’язані з пандемією COVID-19. Раптом ви купите квитки, забронюєте житло, а вас у країну не пустять. Чи несподівано захворієте, чи рейс скасують. А ще ці незрозумілі ковід-паспорти. В якому з цих випадків вдасться повернути свої гроші і чи є взагалі сенс займатися раннім бронюванням в 2021 році
 

Олена Міловідова
Тревел-блогер, журналіст-міжнародник
Раннє бронювання подорожей: Чи варто зар…
Фото: depositphotos.com, Колаж: Depo.ua

Розбираємося, чи варто робити раннє бронювання в 2021 році, та порівнюємо умови в’їзду у популярні курортні країни. Увага - в цій статті йдеться саме про бронювання турів, через туроператора. Самостійне раннє бронювання, його переваги і ризики під час епідемії ковіда будуть темою нашої наступної публікації.

Раннє бронювання в цьому році актуальне як ніколи, хоча і має найменше гарантій. Через те що кількість напрямків відпочинку і готелів обмежена, а багато хто минулого року пропустив відпочинок, в розпалі сезону-2021 може початися справжній дефіцит турів та підвищення цін в агентствах. Проте раннє бронювання має свої нюанси, в яких варто розібратись.

Переваги раннього бронювання турів

Їх оцінять в першу чергу ті, кому важливо потрапити виключно в той чи інший готель. Адже серед них є надпопулярні, в яких просто немає номерів в сезон.  Наприклад, якщо ви летите з маленькими дітьми та вам важливий певний набір специфічних послуг: няня цілодобово, дитячий клуб чи власна кухня. Зазвичай, такі послуги є у віллах, яких не буває багато на території готелю. А бронюють їх сім’ї з дітьми часто на довгий період. Тому раннє бронювання в цьому випадку - не тільки економія, але й гарантія спокою та наявності потрібного комфорту. Також ви убезпечуєте себе від ситуації, коли на літаку в потрібні дати не буде місць. Це важливо для тих, хто планує відпустку за жорстким графіком.

Ще одна перевага раннього бронювання – можливість отримати бонуси від готелю, оскільки вони зараз зацікавлені у потоку туристів. Не соромтеся питати про СПА чи вечерю у подарунок, або навіть безкоштовну бонусну добу, покращення категорії номеру – що вам важливіше. Економія, фіксація ціни та більший вибір готелів також відносяться до очевидних переваг раннього бронювання. Також радимо раннє бронювання, якщо ви хочете відпочити у пікові дати – травневі, новорічні свята. На ці дні термінових турів майже ніколи не буває, особливо якщо у вас є певні вимоги до готелю. Але робіть раннє бронювання у надійного туроператора (поцікавтеся цим у турагента, адже часто вони продають тури кількох туроператорів), якщо раптом він збанкротує за ці місяці – ви не отримаєте відшкодувань. Також оператори, зацікавлені у туристах, намагатимуться зберегти їхні кошти та запропонувати інший відпочинок у разі форс-мажору, пов’язаному з пандемію.  Проте – 100% гарантій не дає ніхто.

Страховка від невиїзду: що вам насправді повернуть?

Оскільки ви не знаєте напевне чи не захворіє хтось з родини на коронавірус напередодні відпустки, краще придбати страховку від невиїзду. Однак чи знаємо ми, що насправді поліс покриває?  Радимо детально розібратися у цьому ще перед бронюванням туру.

Страховка від невиїзду має розповсюджуватися на дві ситуації: турист захворів та виліт неможливий через об’єктивні причини, пов’язані з COVID-19. Тут є кілька нюансів. По-перше, потрапляння України в "червону зону" не є страховим випадком, адже виліт можливий (ви можете не захотіти летіти, бо знаєте, що потрапивши в країну доведеться додатково витрачатися на ПЛР-тести або провести кілька днів в ізоляції, залежно від правил країни, але це вже ваше рішення, а не перевізника). Невиїзд – лише ситуація, коли літак чи автобус фактично не може прибути до країни призначення.

По-друге, у випадку хвороби, страхові компанії компенсують лише "неотриману послугу", отже якщо ви купили тур на трьох, а тест позитивний лише у одного з родини, то страхування може покрити лише його частину путівки, бо інші двоє теоретично можуть їхати. Навіть якщо це діти, які практично без батьків ніяк би не виїхали. Випадок неоднозначний, тому, можливо, знадобиться допомога юриста.

У випадку, якщо країна буде закрита на момент вашого туру чи тур не відбудеться з іншої об’єктивної причини, вам повернуть страхову суму – стандартна страховка покриє 75 000 гривень, а якщо ваш тур був дорожчий, залишок ви втратите. Також перед придбанням туру та страховок варто поцікавитися, які правила щодо ізоляції і можливого лікування у вибраній вами країні. Наприклад, ОАЕ, Шрі-Ланка вимагають другий ПЛР-тест на місці, і якщо він буде позитивний, турист має оплатити власну ізоляцію. Тому такий випадок варто передбачити. І його покриє окрема "ковідна" страховка, всі ці випадки не входять до звичайного стандартного медичного полісу.

Чи повернуть гроші за тур, якщо ви не застрахувалися від невиїзду

Що ж буде, якщо взагалі не купувати ніякі страховки? У випадку хвороби на COVID-19 або закриття кордонів умови повернення будуть стандартні для туроператора: за певну кількість днів до вильоту (зазвичай це два тижні) ви зможете повернути 30 чи 50 відсотків вартості, за пару днів до вильоту повернення коштів неможливе взагалі.

Коли причини скасування туру об’єктивні, наприклад закриті кордони, можливо ви зможете заморозити ваші гроші на рахунку туроператора та перевести на інший відкритий напрямок. Але кожен випадок буде окремо розглянутий. Іноді вам можуть запропонувати лише переніс дат, наприклад на осінь. Тут вже гарантій немає. Радимо зважити всі ризики, та все ж подумати про придбання страховок та/або обирати більш надійні напрямки відпочинку.

Що таке раннє брнювання і скільки можна зекономити

За раннє бронювання туроператори вважають проміжок часу мінімум півтора місяці від нинішньої дати. Але у кожному випадку це правила конкретної акції, які треба уточнити. Знижки дійсно зустрічаються значні: наприклад, 15 квітня та 16 (раннє бронювання) відрізняються у ціні на 40% (порівнювала тури у Туреччину). При цьому акція "раннє бронювання" передбачає не лише бронювання, але й оплату. В цьому сезоні усі йдуть назустріч туристам та поетапно її розбивають – перший внесок може становити навіть 10%. Лише пам’ятайте, що готель чи дати туру не можна буде змінити потім (можна звичайно, але вже за звичайною, не акційною ціною). Але є і заспокійливий нюанс: якщо ваш ранній тур впаде у ціні, туроператор  обіцяє її перерахувати на вашу користь.

Які країни відкриті для українців і які умови в’їзду 

Бронюючи тури наперед, варто поцікавитись у туроператора та на офіційних сайтах, чи відкрита країна взагалі для українців, та які можуть бути умови та додаткові витрати на тести.

Раннє бронювання турів з України в Грузію

Українцям потрібен ПЛР-тест, зроблений за 72 години, та ще один тест через 3 дні власним коштом (у Грузії тест коштує приблизно 880 гривень). Раннє бронювання відкрите для пакетних турів у Батумі на червень.

Раннє бронювання турів з України на Кіпр

Кіпр відривається для туристів з 1 квітня, а перші рейси з Києва летять 17 квітня. Умови в’їзду залежатимуть від того, у якій зоні (зелена, помаранчева чи червона) буде Україна на той момент. Тому треба слідкувати за офіційними сайтами Кіпру або вимагати оновлень від свого турагента. В будь-якому випадку, якщо ви обрали Кіпр для відпустки, буде необхідне заповнення онлайн форми Cyprus Flight Pass за 24 години до вильоту. Та можливе вибіркове тестування після прибуття на Кіпр державним коштом.

Для країн помаранчевої зони додається ПЛР-тест за 72 години до вильоту коштом туриста і вибіркове тестування після прибуття на Кіпр державним коштом.

А у випадку червоної зони  -  ПЛР-тест за 72 години до вильоту і ПЛР-тест після прибуття на Кіпр – обидва коштом туриста та вибіркове тестування після прильоту державним коштом. Наразі Україна саме у третій категорії.

Раннє бронювання турів з України на Мальту

Острівна країна відкрила кордони та активно рекламується туроператорами та освітніми фірмами через велику кількість мовних шкіл, але є одне але. Мальта розділила усі країни за епідеміологічною ситуацією, як і Кіпр. "Зелена зона" передбачає для подорожуючих на Мальту лише заповнення анкети та контроль температури в аеропорту. Жовта -  ПЛР-тест, зроблений за 72 години та можливе вибіркове тестування в аеропорту. А той, хто летить з країни червоної зони, муситиме провести 14 днів в іншій країні, що має статус безпечної. Наразі Україна - в "червоному списку" у Мальти. І хоча списки оновлюються, чи готові ви грати в таку лотерею?

Раннє бронювання турів з України в Єгипет

Найм’якший з точки зору карантину. Тест, зроблений в Україні за 72 години або на кордоні. 

Читайте також - "Тагіл" повертається в Єгипет: Які курорти "без росіян" доступні для українців

Раннє бронювання турів з України в Туреччину

Туреччина вимагає ПЛР-тест за 72 години. Проте в країні діють деякі обмеження: носіння маски, ресторани працюють лише на винос. В готелях діють певні обмеження: не можна самому набрати собі їжу на шведському столі, а треба стояти в черзі до кухарів.

Раннє бронювання турів з України у Болгарію

Болгарія вимагає від туристів ПЛР-тест, зроблений за 72 години. Обмеження приблизно такі самі як і в Туреччині.

Раннє бронювання турів з України в Емірати

ОАЕ вимагають тест за 72 години і тест по прильоту. Він безкоштовний, але зважайте додатково на правила авіакомпанії, якою ви плануєте летіти та можливі витрати у випадку, якщо тест на коронавірус виявиться позитивним.

Раннє бронювання турів з України в Албанію та Чорногорію

Чорногорія та Албанія не вимагають ПЛР-тест, при цьому певні епідеміологічні заходи в країнах присутні. Вони також активно продають раннє бронювання.

Раннє бронювання турів з України в Грецію

Греція хоч і активно продає раннє бронювання, проте країна досі закрита для українців. І невідомо чи відкриється взагалі, або ж відкриється за умови надання паспортів вакцинації. При цьому, туроператори не повернуть кошти, а запропонують перенести їх на інший час та напрямок, а саме рішення прийняти можна буде лише напередодні вильоту. Отже, ризик не відпочити, а потім не знайти задовільну заміну за таку саму суму є досить значним.  

Раннє бронювання турів з України в Хорватію

Хорватія наразі так само закрита для туризму, як мінімум - до 15 березня 2021 року, хоч і активно рекламується. Якщо Хорватія буде закрита напередодні вильоту, то умови такі самі як і у випадку з Грецією – туроператори можуть запропонувати заморозку відпочинку та перенести його на інший напрямок чи дати.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme