Пораненим – солодощі, на передову – «шубу» і котлети. Як відзначатимуть Новий рік в зоні АТО

31 грудня волонтери привезуть для бійців в зону АТО десятки кілограмів «олів'є», м'ясні пироги, імбирні пряники та ялинки, а Міноборони обіцяє покращений сніданок, обід і вечерю

Валентина Емінова
Головний редактор
Пораненим – солодощі, на передову – «шуб…

ШАМПАНСЬКОГО! ДИТЯЧОГО...

Командування Збройних сил України нещодавно розіслало у війська і на підприємства, що забезпечують їх продовольством, розпорядження організувати бійцям святкове харчування. Для українських військових це не ново - суворі армійські розпорядки і раніше наказували на свята харчуватися за поліпшеною нормою. У мирні роки дана «норма» припускала, що кожному строковику 31 грудня до вечері додавали жменю цукерок і стопочку печива. Так було всього рік тому.

А 2015 офіцери, прапорщики, сержанти і ще тисячі добровольців будуть зустрічати в бліндажах та окопах. І святкову вечерю їм будуть готувати не дружини, і не цивільні кухарі в їдальнях, а військові, на польових кухнях з продуктів, що доставлені фірмами-підрядниками. Зараз перед тилом стоїть завдання - 31 грудня тричі нагодувати понад 140 тисяч людей «за святковою нормою».

Як повідомив ДеПо начальник відділу організації харчування Управління забезпечення продовольством Центрального управління продовольчого забезпечення Збройних сил України Ігор Цундер, 31 грудня сніданок, обід і вечерю хоч і приготують із продуктів, що входять до стандартного меню-розкладки, але страви будуть святкові.

Окрім того, підприємства, які отримали підряд годувати військовослужбовців, в якості благодійної допомоги доставлять до новорічного столу бійців додаткові продукти: апельсини, мандарини, яблука, солодощі.

«Що саме буде додано і які страви будуть на столах, залежить від командирів і того, як вони домовляться з фірмами-постачальниками. Я, наприклад, спілкувався з директором Краматорського комбінату дитячого харчування, і ми домовилися, що вони виділять дві-три машини печива, тортів, інших солодощів. Чи можна шампанського замовити? - Цундер навіть засміявся. - Що ви, це взагалі заборонено! Навіть питання не піднімається. А, до речі, коли я служив строкову, ми безалкогольне шампанське купували».

80 КГ ОЛІВ'Є ВІД ДРУЖИНИ

Військові не приховують - при тому, що продуктів достатньо і бійці не голодують, Збройні сили все одно дуже розраховують на волонтерську допомогу.
І не даремно - ось уже два тижні волонтерські (переважно - жіночі) організації по всій Україні зайняті збором новорічних гостинців для захисників Донбасу.

Волонтерка з Дніпропетровська Ірина Семенко опублікувала на своїй сторінці в Facebook повідомлення: «Новий рік на війні - це страшно. Це не вкладається в голові. Я не закликаю відмовитися від корпоративу, не закликаю не святкувати - життя триває. Але, купуючи м'ясо для холодцю, ковбаску, оселедець, накриваючи святковий стіл, я прошу уявити, як всього за двісті-триста кілометрів від нас замерзлий боєць в холодному брудному окопі, під свист куль і гуркіт «Градів», піднімає кухоль з горілкою за нас з вами! За Мир! Мені потрібні апельсини-мандарини. Потрібно кілограмів 300, краще - більше. Мені потрібна буде ваша допомога у приготуванні «олів'є». Новий рік не буває без «олів'є» і мандаринів», - написала вона.

На заклик волонтера відгукнулися десятки людей.

«Ми порахували, що того ж «олів'є» потрібно хоча б 70-80 кг, з розрахунку по 200 грамів на людину, - розповіла ДеПо Ірина. - Ще добрі люди будуть робити імбирне печиво й пироги. Мандарини-апельсини вже теж обіцяні, якщо і буду докуповувати, то не дуже багато. Куплю шампанське, якщо знайду спонсорів».

Все це, а ще маленькі ялиночки, які патріоти зробили і вже передали до Дніпропетровська, Ірина 31 грудня повезе в зону АТО і розвезе по блокпостах.

«Це такий егоїстичний порив, - зізнається вона. - У мене чоловік в батальйоні - 39 окремому-мотопіхотному. Я хочу зустріти Новий рік з ним і, звичайно, не можу привітати тільки його. Чи не боюся їхати туди? Звичайно, боюся! Тільки дурні не бояться. Але хіба є інші варіанти?».

Ірина розповідає: святкова вечеря буде сюрпризом для більшої частини батальйону. За його підготовку вже майже все вирішено. Залишилося знайти людину, яка відвезе її та інших волонтерів в зону АТО.

ГАРЯЧИЙ М'ЯСНИЙ ПРИВІТ З КРИМУ

Командир Кулінарної сотні Києва, що ховається під псевдонімом «Кримська татарочка» (вона просить не писати її ім'я та прізвище), зібрала киянок пекти по вихідних пироги, піцу і булочки. Весь день вони проводять біля плити, а потім частину приготовленого відносять до військового госпіталю, а частину - передають бійцям в зону АТО.

До 31 грудня у Кулінарної сотні теж є плани.

«Ми будемо робити торт і м'ясні пироги. Соління. Щось в госпіталь прямо в цей день віднесемо, також зателефонуємо з волонтерами, які їхатимуть в зону АТО, дізнаємося, кому що потрібно, і передамо частування з ними», - розповіла вона.

«Кримська татарочка» підкреслює, це орієнтовні плани, поки на порядку денному - пироги до дня Святого Миколая. А вже після 20 грудня дівчата будуть обговорювати, що і в якій кількості готувати на Новий рік.

СУШЕНИЙ БОРЩ І ПРЯНИКИ З ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Кулінарна сотня Дніпропетровська «Нагодуй солдата» спеціалізується на сушених борщах: дівчата подрібнюють інгредієнти, засушують, фасують в пакети, пишуть на етикетці рецепт і відправляють в зону АТО.

До Нового року, окрім борщів, волонтери відправлять бійцям мішечки з солодощами. «Ми спечемо і розфасуємо по пакетах імбирні пряники - це душевненько і бюджетно. І додамо до них сухофрукти, цукати, горіхи та новорічні привітання», - розповіла ДеПо активістка сотні, волонтерка Юлія Немировська.


НА ПЕРЕДОВІЙ БУДУТЬ РОБИТИ КОТЛЕТИ І «ШУБУ»

Потихеньку готуються до Нового року й в зоні бойових дій. Спікер прес-центру АТО Леонід Матюхін розповів ДеПо, що 31-го хотів би накрити стіл для товаришів по службі.

«Наріжемо олів'є і пюрешку зроблю, і насмажу котлет та реберець. Може, і на «шубу» замахнусь, але тут це складний процес, хоч і не неможливий», - розповів Леонід.

Головний рупор АТО зізнався, що вдома готуванням займався частіше за дружину, а на війні інколи готує для товаришів по службі, наприклад, омлет. Причому на багатті.

«Наші пра-пра-прадіди тільки так і готували, причому без сковорідок. А у нас сковорідка пристойна є», - говорить він.


ПОРАНЕНИХ ЧЕКАЮТЬ СОЛОДОЩІ Й «ТЕ, ЩО ВОНИ ДУЖЕ ЛЮБЛЯТЬ»

Пораненим бійцям АТО в Київському військовому госпіталі волонтери 31 грудня планують влаштувати солодкий стіл.

«Олів'є - це зовсім не святкова страва, тому ми не збираємося його готувати. Зате принесемо домашні тортики, тістечка, фрукти, рознесемо по палатах. Також кожен герой отримає подарунок - те, що вони дуже люблять (це, звичайно, не те, що можна буде з'їсти або випити). Але я вам поки не можу сказати, що саме, бо це має бути сюрприз, а наші хлопці сидять в Інтернеті і всі читають», - розповіла ДеПо волонтерка, що допомагає пораненим, яка зі скромності попросила не називати її ім'я та прізвище.

Фото з особистого архіву

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme