Рада зробила перший крок до узаконення 12-річки в школі

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект №3491-д "Про освіту", який, зокрема, запроваджує в Україні 12-літню повну загальну середню освіту
Depo.Життя
6 жовтня 2016 14:02
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 277 народних депутатів, передає depo.ua.

У документі йдеться про запровадження навчання учнів за програмами 12-річної повної загальної середньої освіти (для початкової та профільної середньої освіти – з 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року).

Проектом закону закріплюється право кожного на якісну і доступну освіту шляхом отримання формальної, інформальної та неформальної освіти.  А держава займається соціальним захистом здобувачів освіти у випадках, визначених законодавством, а також сприяє забезпеченню рівного доступу до освіти осіб із соціально вразливих верств населення.

Відповідно до законопроекту, право на безкоштовну освіту забезпечується:

–      для дошкільної та повної загальної середньої освіти – за рахунок формування та фінансового забезпечення мережі державних і комунальних закладів в обсязі, достатньому для задоволення потреб в освіті всіх громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, які проживають на території України;

–      для позашкільної, професійної та вищої освіти - за рахунок фінансування установ освіти з державного та/або місцевих бюджетів у порядку, встановленому законодавством.

Стаття 7 законопроекту встановлює, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна. Особам, які належать до національних меншин, забезпечується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах. Особам із порушеннями слуху забезпечується право на навчання жестовою мовою та на вивчення української жестової мови.

Компонентами системи освіти в Україні є дошкільна, повна загальна середня, позашкільна, базова професійна, вища професійна, вища освіта та освіта дорослих, у тому числі післядипломна освіта.

Також законопроект запроваджує поняття "освітній округ" та "опорна школа".

Читайте також: Чому 12-річна освіта в школі - це добре

Більше актуальних новин читайте на