Від Албанії до Туреччини: Де і як відпочити на морі за кордоном

Міністр інфраструктури Владислав Криклій назвав п'ять країн, що вже зараз готові приймати українців. Щоправда, деякі з них – лише за певних умов

Журналіст відділу "Життя"
Від Албанії до Туреччини: Де і як відпоч…
Фото: Уніан

Depo.ua розповідає про п'ять туристичних напрямків і вимоги кожної країни до гостей в умовах пандемії коронавірусу. 

Туреччина

До Анталії вже сьогодні прибули перші два літаки з українськими туристами.  Про це "Укрінформу" повідомив консул України в Анталії В’ячеслав Хоменко, який зустрічав співвітчизників в аеропорту. За його словами, на відпочинок доставили 321 мандрівника – в аеропорту усі пройшли паспортний контроль і перевірку здоров'я. 

З інновацій в українських аеропортах – обов'язкові захисні маски (їх не можна знімати протягом усього польоту, хіба що для заміни), анкети здоров'я, скло між пасажирами та працівниками на стійках реєстрації (інколи – індивідуальні захисні екрани) і антисептики. Рейси до країни здійснюють SkyUp Airlines, Azur Air Ukraine, Pegasus airlines, Wind Rose. 

Зазначимо, що у травні-червні у країні тривала програма "Сертифікація здорового туризму", в рамках якої готелі проходили спеціальний аудит, розроблений міжнародними компаніями. Участь у прогамі була платною і дізнатися, чи пройшов обраний готель таку перевірку, можна на сайті промоції туризму країни.  Втім, наявність такої довідки необов'язкова, аби отримати дозвіл працювати у період пандемії, хоча і є додатковою гарантією безпеки. 

Натомість обов'язково дотримуватися спеціального циркуляру, розробленого МВС країни. Як пишуть місцеві ЗМІ, готелі мають бути заповнені не більше, ніж на 60%, а звичний шведський стіл за схемою all inclusive тимчасово доведеться забути – гостей обслуговуватимуть офіціанти. Крім того, можливо, заходити у номер туристи будуть без ключа, відкриваючи електронний замок за допомогою QR-коду на телефоні, а на вході в готель перевірятимуть температуру. 

При цьому басейни працюватимуть, але вода міститиме підвищений рівень хлору, а ліжаки розташують на дистанції. 

Єгипет

У Єгипті вже відкрилася низка готелів на узбережжі Червоного моря, усі пройшли попередню сертифікацію. З України полетіли перші літаки до Хургади та Шарм-ель-Шейха. Правила перебування – приблизно ті самі, що і в Туреччині. 

Втім, українцям варто звернути уваги на те, що у країні високий показник поширення коронавірусу – зокрема, 30 червня зафіксували 1557 випадків захворювання. Тож повернувшись додому, мандрівники будуть зобов'язані два тижні провести на самоізоляції.  При цьому іноземцям з "червоної зони" наразі дозволяють замість усамітнення на 14 днів пройти тест ПЛР на коронавірус. Тож вірогідно, ця можливість існуватиме і для українців. Додамо, що у платних лабораторіях такий тест коштуватиме близько 1700 – 2200 грн. 

Албанія

У цю країну українські туристи прибули найпершими – 26 червня вилетів чартер з аеропорту "Київ" до Тирани.

Українські туристи очкують на виліт до Албанії

Фото: Уніан

При цьому готелі країни можуть бути заповнені на 100%.  Зазначимо, що у країні реєструють  40 – 80 випадків COVID-19 на добу, а з огляду на кількість населення, це динаміка, співмірна з українською. 

Хорватія

Аби в'їхати у країну, туристам потрібно заповнити спеціальну форму, розміщену на сайті МВС Хорватії. Подавач, зокрема, повідомляє, чи перехворів на COVID-19 і чи контактував найближчі два тижні із зараженими людьми. 

Також необхідно вказати адресу проживання. При собі ж – мати підтвердження резерву. Це може бути туристичний ваучер, підтвердження від сервісу бронювання, право власності на житло, запрошення від юридичної особи чи бізнес-форуму. 

У Хорватію пускатимуть і тих, хто їде країною транзитом. Щоправда, таким мандрівникам потрібно мати підтвердження, що країна призначення дозволить їхній в'їзд. Крім того, шлях через Хорватію має бути найшвидшим маршрутом. 

Чорногорія

Аби відпочити у цій країні, туристам потрібно надати довідку про негативний результат ПЛР або ж ІФА тесту на COVID-19, зробленого протягом останніх 72 годин. Її бажано, хоч і необов'язково перекласти англійською або чорногорською. Вимоги до туристів оновлюються у відповідному повідомленні на сторінці посольства України в Чорногорії у Facebook.

У країну радять летіти прямими рейсами, хоча додають, що можливі автомобільні подорожі. Таким мандрівникам радять їхати через Угорщину та Хорватію. Адже Сербія наразі знаходиться у червоній зоні, і гостей з її території можуть не впустити.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme