UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Пурім-катан: Що це за свято і які його традиції

У високосний рік за єврейським календарем (таких сім в кожному 19-річному циклі) два місяці адар, і "головний" Пурім відзначають в другому адарі, а в першому святкують Пурім-катан (або Малий Пурім)

Пурім-катан: Що це за свято і які його т…

Depo.ua розкаже про традиції цього свята, яке наступає 18 і триватиме до вечора 19 лютого.

В цьому році євреї будуть вітати один одного з Пурімом двічі, тому що, крім традиційного єврейського свята Пурім Гадоль (основний Пурім), будуть святкувати ще Пурім Катан (малий Пурім), йдеться на kemokiev.org.

Як відомо, зараз 5779 рік за єврейським календарем, 2019 - за григоріанським. Цей рік вважається високосним, і в ньому два місяці Адар - перший і другий (I і II). Пурім у високосному році святкується у другому місяці Адар (Адар II), а 14-го числа в першому Адар (Адар I) встановлено Пурім Катан.

Хоча Малий Пурім - це свого роду підготовка до головного свята, яке відбудеться через місяць. Але за традиціями святкування воно все ж має деякі відмінності.

Так, в день Пурім-катан не читають сувій Естер, молитви "Таханун", не носять шелахмунес.

У цей день прийнято влаштовувати святкове застілля, звичайно, не таке багате, як у Великий Пурім, але все ж не буденне, а також - важливо радіти і всіляко веселитися.

Треба також, відзначити, що Пурім-катан відзначають не у всіх єврейських громадах, різняться і звичаї свята.

До речі, ту ж назву - Пурім-катан - мають і окремі свята, що відзначаються в честь чудесного порятунку від ворогів або гонінь будь-якого міста, громади. Відомо близько ста таких подій, хоча багато хто з них давно вже не святкуються.

Традиції святкування Пуріма Катан "місцевого значення" схожі на традиції основного Пуріма і визначаються місцевими рабинами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook