ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Пулітцерівський лауреат Філіп Рот про розривне кохання, дурнів і сходи з призначенням

У США помер всесвітньо відомий письменник Філіп Рот

Depo.Життя
23 травня 2018 19:30
ФОТО: depo.ua

Йому було 85 років. Причиною смерті стала хронічна серцева недостатність.

Філіп Рот народився у 1933 році в місті Ньюарк штату Нью-Джерсі. Його батьки - єврейські іммігранти з Галичини. Закінчив університет, працював викладачем літератури, писав рецензії на фільми.

Вже перша збірка повістей і оповідань "Прощай, Коламбус" (1959) принесла йому Національну книжкову премію.

У 1962 році вийшов дебютний роман Рота "Байдужість".

За життя письменник написав понад 25 романів, серед яких "Професор бажання", "Випадок Портного", "Прощавай, Коламбус", "Змова проти Америки".

Нагороджений Пулітцерівською премією (1998), премією Франца Кафки (2001) і Американською літературною премією ПЕН/Фолкнер (2007).

Depo.ua пропонує підбірку проникливих цитат з творів письменника.

"Люди помилково вважають, ніби любов надає їм цілісність. Шукають по світу свою придуману Платоном половинку. Але я ж то знаю, що це не так. Я знаю, що ти був цілісною натурою, поки не вляпався в цю історію. І любов не надає тобі цілісності, а, навпаки, розриває тебе на частини. Ти був цілісним, ти був герметично закупореним - і раптом тебе розкрили. В твою цілісність вторглося чужорідне тіло - вона! Півтора року ти намагався приживити це чужорідне тіло. Але ти не повернеш колишньої цілісності, поки не його не відторгнеш. Або ти його отторгнешь, або воно приживеться, але так, що тебе зруйнує, бо прижитися як-небудь інакше воно не може"

"Я принциповий прихильник свободи вибору, але не такої свободи, коли одна людина вільно обирає за іншу"

"Телебачення зайнялося тим, що йому вдається найкраще, - перетворило трагедію в повсякденність. Тріумф поверхневого існування"

"Зумій перерости власні емоції. І цього не я від тебе вимагаю, а саме життя. Інакше ти будеш просто затоплений почуттями, які на тебе нахлинуть. Затоплено і змитий - і ніколи вже не зумієш виринути на поверхню"

"Побачивши, яка доля його чекає, він вирішив, що фіг вона його дочекається"

"Емоції розігрують з нами найжахливіші і найзрадливіші жарти"

"До останнього часу я не розумів, як безсоромне марнославство дурнів може настільки визначати долю інших"

"Кожен стає частиною історії, незалежно від того, чи їм це подобається, і чи вони про це знають"

"Хіба може людина, озброєна настільки складним обладнанням як мозок, спита, чотири отвори для вух і очей - людина, яка працює майже настільки ж складно, як кольоровий телевізор, - чи може людина йдти по життю, не маючи жодного уявлення ні про чиї почуття і бажання, окрім власних?"

"Все погане в житті від мами і тата, а успіхів ти досягнув сам! Яка невдячність!"

"Доун вважала, що він створює мистецтво, сучасне мистецтво, але ні, він просто кричав про свою незадоволеність"

"Призначенням цих сходів було не рятувати людські життя під час пожежі, а безцільно висіти, наводячи на думку про безмежну самотність людини"

"Гітлер теж як ніколи насолоджувався життям, кидаючи євреїв до газових камер. Насолода не виправдовує вчинку"

"Ніхто не проходить по життю без зустрічі з бідою, поразкою або втратою. Навіть ті, кого це минуло в дитинстві, рано чи пізно отримують середньостатистичну дозу, а іноді - і велику. Приходить розуміння життя і того, що воно закінчиться"

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя