Психолог назвав звичку, здатну зруйнувати будь-які стосунки

Згадайте, чи використовували ви сарказм в суперечці зі своїм партнером, якщо так, це тривожний знак
Depo.Життя
26 травня 2016 22:01
ФОТО: depo.ua

"Безліч досліджень показують, що сарказм вбиває стосунки та шлюби. Чи означає це, що вам потрібно заткнути свій саркастичний бік? Або ж проблема не у вас, а в новій хвилі активістів, які демонізують вашу другу мову і ваш улюблений вид гумору?" – задається питанням психолог Джеймс Еморі в колонці для psychcentral,передає depo.ua.

"Ви читали статті або книги про здорові стосунки, і хороших порад не боїтеся, але пропозиція позбутися від сарказму звучить трохи екстремально, чи не так? – продовжує автор. – Сарказм потрібно використовувати тактовно і з розумом; його розуміють не всі. Ви це розумієте, тому, можливо, люди, які на вас ображаються, просто нічого не розуміють?"

Психолог зазначає, що це може бути і справді так. Але при цьому він попереджає, що варто замислитися, чи не перегинаєте ви з сарказмом.

Щоб зрозуміти це, задайте собі чотири простих питання.

Чи доводилося вам за останній місяць:

1. Використовувати сарказм у суперечці?

2. Вдаватися до сарказму, щоб довести свою правоту?

3. За допомогою сарказму висміяти те, що дороге вашим близьким?

4. Чи використовували ви тон голосу, щоб перетворити щось солодке на кисле? Іншими словами, говорили щось, що, будучи написаним на папері, виглядало б як щирий комплімент? Наприклад: "Я так пишаюся, що ти звалив на себе цю справу. Упевнений, ти впораєшся".

"Всі ці тривожні ознаки надлишкового сарказму говорять про одне: зростаючу втрату поваги до вашого партнера", - попереджає психолог.

Це означає, що ви не сприймаєте мети вашого партнера всерйоз, висміюєте його думку або відмахуєтеся від нього, закотуєте очі, немов ви кращі за нього, наче ця людина для вас тягар. І, якщо ви хочете зберегти стосунки і виправити ситуацію, вам треба переглянути своє ставлення до сарказму.

"Ось що я раджу вам зробити: покажіть цю статтю своєму партнерові. Без будь-яких натяків, просто щоб перевірити, яка ваша ситуація. Спробуйте обговорити її без гіркоти і взаємних образ – це просто перевірка. Врешті-решт, машини, які регулярно проходять техогляд, служать найдовше", – зазначає Емрі.

"Не чекайте, поки сарказм перетвориться на проблему – обговоріть його. Якщо виявиться, що ваш партнер ніколи не ображався на ваші жарти – чудово. Якщо ж з'ясується, що якісь ваші жарти його образили – це теж добре. Важливо вміти слухати, але вміти запитувати не менш важливо", - підсумовує автор.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя