Процедури відкликання Томосу не існує, – Драбинко

Вселенський патріарх не відкличе Томос у Православної церкви України, бо такої процедури не існує
 

Про це заявив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський ПЦУ Олександр (Драбинко), повідомляє Depo.ua з посиланням на Громадське.

«Томос ніхто ніколи не відніме, це документ церковний, і він залишиться за тою церковною структурою, яка залишиться вірною Константинопольській матері-церкві. Всі не можуть піти в розкол. Якщо навіть три чоловіки залишаться, то ці три єпископи можуть залишитися хранителями помісної Української церкви», — пояснив він.

Архієрей зазначив, що процедури відкликання Томосу немає і «вона взагалі нереальна». «Треба було б, щоби держава і церква взагалі припинили своє існування. тоді ми можемо сказати, що сам по собі Томос відкликався», — сказав Драбинко. Він зауважив, що Константинополь може накласти якісь санкції на «тих, хто вчиняє неправильно» — порушує статут церкви і положення самого Томосу.

«Але відкликати Томос у церкви і незалежність відкликати ніхто не буде, це нереально», — наголосив єпископ.

Водночас він визнав, що ця ситуація призводить до репутаційних втрат. «Ризики виключно іміджеві, оскільки, не встигнувши народитись, церква вже має негативний резонанс у зв’язку із діяльністю і озвученням позицій, які нещодавно прозвучали», — заявив Драбинко.

Також він вважає, що у ПЦУ немає більшості, яка готова змінити статут і порушити положення Томосу. «Немає більшості, яка хоче повернутися назад, до ізоляції від решти православного світу», — резюмував митрополит.

Нагадаємо, 9 травня в інтерв'ю ТСН Філарет заявив, що УПЦ КП не ліквідована.

 

11 травня Міністерство культури заявило, що Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) припинила існування й увійшла до Православної церкви України (ПЦУ).

 

Водночас Філарет не вірить в те, що Вселенський патріарх відбере в України Томос.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна