Протезування металокерамікою: що треба знати перед встановленням коронки

За даними ВООЗ, у кожного третього жителя планети у 65–75 років уже немає зубів. Тому стоматологи рекомендують берегти зуби змолоду. А якщо зуб все ж таки постраждав і пломбування не допоможе, то відтворити цілісність зубного ряду допоможе протезування коронками

Протезування металокерамікою: що треба з…

Металокераміка – найпопулярніший зубний протез

Металокерамічна коронка – зубний протез, що використовується у стоматології ще з минулого століття. Вже з’явилися керамічні та цирконієві протези, але металокераміка понині найчастіше використовується в протезуванні , адже цей вид зубних протезів оптимально поєднує якість і вартість.

Переваги металокерамічних коронок:

 • відновлення естетики зуба;
 • міцність і надійність;
 • захист зуба від подальшого руйнування;
 • стійкість кольору покриття під впливом барвників і нікотину;
 • встановлюється на передні та жувальні зуби;
 • строк служби – від 5 років;
 • прийнятна вартість.

Міцні та естетичні зуби з металокераміки в 1,5–2 рази дешевші за керамічні та цирконієві протези: ціна однієї коронки у стоматології Healthy Dent становить 2700 грн. Але в поодиноких випадках трапляється алергічні реакції на металеві елементи протезу.

 

Металокерамічна коронка: показання до протезування

Металокерамічні коронки використовуються в таких випадках, як:

 • реставрація зуба, який зруйнований на 50% і більше, але його корінь зберігся;
 • протезування мостоподібними конструкціями;
 • встановлення коронок на зубні імпланти;
 • підвищене стирання емалі;
 • клиновидні дефекти зубів і аномалії розвитку твердих тканин.

Зуби з металокераміки: з чого та як виготовляються

Коронка у вигляді ковпачка, надягається на верхню частину зуба, має в основі металевий каркас, який покритий шарами кераміки. Базис виготовляється в зуботехнічній лабораторії з медичних сплавів хрому, кобальту або нікелю. Використання золота, паладію чи платини зменшує ризик виникнення алергії та підвищує естетичні якості протезу.

Товщина каркасу – усього 0,3–0,5 мм, але металева основа робить протез настільки міцним, що коронка без проблем витримує повноцінне жувальне навантаження. На метал шар за шаром наноситься керамічне покриття, колір якого стоматолог підбирає під відтінок емалі пацієнта. Після того, як протез обпікають у печі при температурі 800–900°С, коронка набуває готового вигляду і може встановлюватись.

Металокераміка фіксується на зуб, штифт або імплант. Незнімний протез надійно кріпиться з допомогою спеціального цементного розчину, для фіксації на абатмент імпланту використовуються коронки з гвинтовим кріпленням. Одразу після фіксації коронка стає повноцінним членом зубної родини: пацієнт може їсти, спілкуватися, посміхатися, тобто жити нормальним життям.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"