Прокуратура знову закрила справу журналістів проти СБУ

Кримінальне провадження закрили усього через тиждень після його поновлення
Depo.Життя
11 квітня 2016 16:10
ФОТО: depo.ua

Військова прокуратура Київського гарнізону вдруге закрила кримінальне провадження про перешкоджання співробітниками Служби безпеки України законній журналістській діяльності знімальної групи програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA: Перший», повідомляє depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Згідно з постановою, кримінальне провадження закрите 5 квітня, через тиждень після того, якАпеляційний суд Києва зобов’язав військову прокуратуру поновити розслідування.

Військова прокуратура повторно закрила провадження з тим самимформулюванням, що і вперше – «у зв’язку з відсутністю у діянні військовослужбовців Служби безпеки України… складу будь-якого кримінального порушення».

Справу розглядав той самий слідчий військової прокуратури Київського гарнізону, лейтенант юстиції Іван Дячук.

Наразі адвокати журналістів готують скаргу до суду з вимогою поновити справу.

Нагадаємо, кримінальну справу відкрили після нападу працівників СБУ на журналіста програми "Схеми" Михайла Ткача й оператора Кирила Лазаревича 2 жовтня 2015 року під час зйомок сюжету про дорогі автомобілі СБУшників, що не відповідають їхнім доходам.

Як свідчать записи відеокамер управління СБУ, співробітники служби застосували силу.
У журналістів також відібрали і пошкодили техніку. Через деякий час знімальну групу відпустили, на місце події вони викликали поліцію і написали заяву як постраждалі.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя