Прокуратура знову закрила справу журналістів проти СБУ

Кримінальне провадження закрили усього через тиждень після його поновлення

Військова прокуратура Київського гарнізону вдруге закрила кримінальне провадження про перешкоджання співробітниками Служби безпеки України законній журналістській діяльності знімальної групи програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA: Перший», повідомляє depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Згідно з постановою, кримінальне провадження закрите 5 квітня, через тиждень після того, якАпеляційний суд Києва зобов’язав військову прокуратуру поновити розслідування.

Військова прокуратура повторно закрила провадження з тим самимформулюванням, що і вперше – «у зв’язку з відсутністю у діянні військовослужбовців Служби безпеки України… складу будь-якого кримінального порушення».

Справу розглядав той самий слідчий військової прокуратури Київського гарнізону, лейтенант юстиції Іван Дячук.

Наразі адвокати журналістів готують скаргу до суду з вимогою поновити справу.

Нагадаємо, кримінальну справу відкрили після нападу працівників СБУ на журналіста програми "Схеми" Михайла Ткача й оператора Кирила Лазаревича 2 жовтня 2015 року під час зйомок сюжету про дорогі автомобілі СБУшників, що не відповідають їхнім доходам.

Як свідчать записи відеокамер управління СБУ, співробітники служби застосували силу.
У журналістів також відібрали і пошкодили техніку. Через деякий час знімальну групу відпустили, на місце події вони викликали поліцію і написали заяву як постраждалі.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя