Прокричатися в Ісландії, але онлайн: Як випустити свій гнів у безкраї простори

Міністерство туризму Ісландії запустило психологічний проєкт, з допомогою якого можна як слід прокричатися

Прокричатися в Ісландії, але онлайн: Як…
Фото: Shutterstock, Колаж: Depo.ua

"Ти багато пережив(ла) цьогоріч, і схоже, тобі потрібне ідеальне місце, щоб відпустити твої розчарування. Щось велике та незаймане. Схоже, тобі потрібна Ісландія. Запиши свій крик, і ми випустимо його в красивих, широко відкритих просторах. І коли ти будеш готовий (а), приходь випустити це по-справжньому. Ти відчуватимеш себе краще, ми обіцяємо", – саме з цих слів починається знайомство із проєктом Lookslikeyouneediceland

Це онлайн-сайт, який хоче, щоб ви нарешті прокричалися. З риком, із словами чи без, з лайкою або ж цензурно. Головне – випустити емоції. Бо хіба ж ми часто собі це дозволяємо?

Аби стати учасником проєкту, потрібно небагато: записати свій крик, натиснувши на кнопку. Після цього ваш запис передадуть на встановлені в одній з семи ісландських локацій колонки – таким чином, навіть якщо ви знаходитеся вдома, ваш крик лунатиме у природних просторах.

Усі крики доступні на сайті: ви можете послухати, к люди з різних куточків планети кричать і приєднатися до них, або ж просто послухати заспокійливі звуки природи. Підписатися ви можете як завгодно.

Виглядає усе це ось так:

На сайті ви зможете обрати регіон Ісландії, який вам найбільше до вподоби. 

Про кожен з них ви можете детально дізнатися на сайті – розробники забезпечили зручну навігацію, аби ви могли надіслати свій крик у найбільш симпатичний вам пункт призначення.

 

Та просто крикнути мало. Це потрібно зробити правильно. На сайті навіть виставили цілу інструкцію. 

Отже, спершу, визначіться, яким саме буде ваш крик. Чи будуть це слова,чи гарчання, чи просто "чисте" волання?

Широко розставте ноги, злегка зігніть їх у колінах. Розлабте плечі. Якщо потрібно, зіпріться руками на коліна, або ж використовуйте їх як зброю для більш яскравого виплескування емоцій. Довіртеся інстинктам.

Уявіть собі дитину, коли вона плаче і кричить. Шум виходить з її живота. Так має бути і з вами. Якщо це допоможе, покладіть свої руки на живіт і зробіть кілька глибоких вдихів, перш ніж почати.

Це початкова точка. Якщо вам потрібна підтримка психічного здоров'я, обов’язково зверніться по допомогу фахівця. 

На сайті також розміщено коментар Зої Естон, терапевтки і консультантки з психічного здоров'я.

Вона зазначає, що крики як терапевтичний інструмент почали використовуватися у 1970-х роках як спосіб звільнити стримувати емоції. Ми не усвідомлюємо, що психологічна реакція на бажання кричати запалює частину нашого мозку під назвою мигдалина. Мигдалина активізується, коли ми опиняємось під загрозою або просто її відчуваємо.

Частина сприятливого ефекту крику пов'язана з можливістю видати гучний шум у широкий, відкритий, непорушний простір. Це буквально дозволяє вашій мигдалині звільнити стрес, що накопичився, і рухатися вперед.
 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"