UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Програвач у піхві та рідкі коти: Що за вчені заробляють 20 тис. доларів за смішні дослідження

У Гарварді вручили так звані Шнобелівської премії. Кілька десятків серйозних вчених отримали світову славу завдяки курйозним роботам 

Програвач у піхві та рідкі коти: Що за в…

Премія вручається напередодні Нобелівського тижня за досягнення "які змушують засміятися, а потім замислитися", повідомляє Depo.ua.

Нагороду засновано у 1991-му році з ініціативи математика і редактора гумористичного наукового журнала Марка Абрахамса.

Наразі грошова нагорода лауреатам складає $20 тис. А серед лауреатів трапляються імена доволі солідних вчених.

Зокрема, радянський, нідерландський і британський фізик Андрій Гейм отримав шнобелівську премію за експеримент з жабою, яка левітує. Гейм разом з колегою Майклом Беррі запустили тваринку парити у повітрі за допомогою магніта. А вже через 10 років був нагороджений вже Нобелівською премією за відкриття графену.

Мета дещо жартівливої премії - не показати, що деякі науковці займаються маячнею, а надихнути людей подивитися на навколишній світ під дещо іншим кутом.

"Ми сподіваємося повернути людей до звички дитинства - звертати увагу на дивні речі, замислюватися на хвилинку і лише після цього виносити своє судження про них", - говорить сам Абрахамс.

Логічно, що обрані об'єкти і теми дослідження незмінно чудернацькі. І звісно ж, цей рік - не виняток.

Так, премію з фізики отримав француз Марк-Антуан Фардін, довівши: коти - це рідина. Міркувати в цьому напрямку вчений почав, продивившись підбірку знімків в Інтернеті.

На знімках коти "розтеклися" по формі ємкостей, в якій спочивали. При цьому акцентував: дорослі тварини набувають форму посудини швидше, ніж малюки.

До свого дослідження вчений ставиться серйозно і стверджує, що вони допоможуть подальшій роботі у "сфері реології (галузь, яка вивчає деформації і текучість речовини), вивчення потоків".

Вчений навіть застосував до котів "число Дебора" - показник, який описує текучість.

Марк-Антуан Фардін не є зіркою французької науки і має посередній індекс хірша у 19.

У акушерстві відзначили дослідження іспанських вчених, присвячене меломанським вподобанням ще ненароджених немамовлят.

Група дослідила, що на плід більше впливає музика, яку програють... у піхві. Аби дійти до такого висновку, вагітним жінкам вставляли у піхву програвач, а парально спостерігали за виразом обличчя дитини на УЗД-апараті.

При цьому команда презентувала ще й готове технічне рішення - Babypod, завдяки якому можна привчати майбутнього малюка до мелодійних треків.

На сайті пристрою зазначають: вагінальне прослуховування - єдина можливість слухати музику для дитини у животі.

І тут вже йдеться про справжніх зірок у акушерстві. Наприклад, соціальна мережа науковців ResearchGate віднесла Марісу Лопез-Тейджон до 10% найвпливовіших вчених у світі.

Удостоєні премії економісти знайшли ефективний спосіб боротися з ігровою залежністю. Австралійці Меттью Роклофф і Ненсі Гріер запропонували учасникам експерименту обійнятися з живим крокодилом, а потім пограти на ігрових автоматах. Пащеки рептилії зв'язали, тож людям нічого не загрожувало. Втім, після експірієнсу учасники робили ставки з меншим бажанням і явно економили.

Як можна зрозуміти зі сторінки Ненсі Гріер на ResearchGate, це далеко не перша робота дослідниці, присвячена гемблінгу. Серед тем - вплив ігрових автоматів на поведінку і стиль життя, значення місця, де розміщений автомат для психології гравця, негативна самооцінка як причина ігрової залежності. Тож цілком можливо, що, на відміну від комітету премії, самі вчені до свого дослідження поставилися цілком серйозно.

У сфері медицини нагороду отримала група французів, яка вирішила виміряти ступінь огиди, яку може відчувати людина до сиру. Вчені взялися доводити і довели, що жоден інший продукт не здатен викликати такої сильної відрази, як сир. Для цього проводили сканування мозку учасників експерименту, поширюючи сирні запахи та демонструючи різні види сиру на екрані.

Поки що вченим з цієї групи не вдалося стати зірками, хоча в деяких вельми шановані посади. Так, Жан-П'єр Ройє працює керівником дослідницького відділу у центрі нейрології в Ліоні, займається проблемами пам'яті, свідомості, аутизму.

А от премію миру розділять вчені з чотирьох країн - Швейцарії, Канади, Недерландів і США. Вони кинули виклик храпу. Причому дуже оригінальним методом - пропонуючи учасникам експерименту регулярно грати на австралійському народному інструменті - дудці дідгеріду.

Як виявилося, - допомагає. Пояснень у вчених цьому факту є кілька. По-перше, у дудки особливий медитативний тембр. А по-друге, гра на музичному інструменті зміцнює верхню частину дихальних шляхів, і людина виліковується від храпу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme