Програма COVAX: У МОЗ роз'яснили, як Україна отримає вакцину проти коронавірусу

Україна є однією із 92 країн, які отримають вакцину проти коронавірусу у рамках програми ВООЗ COVAX безоплатно або зі знижкою 
 

Програма COVAX: У МОЗ роз'яснили, як Укр…
Фото: ЕРА

Про це розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час брифінгу, передає Depo.ua.

За його словами. Україна буде забезпечена вакцинами проти коронавірусної хвороби після їх реєстрації виробниками і перекваліфікації ВООЗ. МОЗ робить все, щоб Україна була серед перших, хто отримає і буде використовувати ці вакцини.

"Сьогодні ми увійшли у рамки механізму COVAX, який об'єднує понад 180 країн і який буде отримувати вакцину для того, щоб передати її усім країнам. Передбачається, що буде декілька траншів для того, щоб покрити цим механізмом як мінімум 20% населення, а саме пріоритетних груп", – пояснив Ляшко.

Кого в Україні вакцинуватимуть проти коронавурусу у першу чергу

До пріоритетних груп відносяться люди, які мають найбільші ризики заразитися та люди з ризиком розвитку важких ускладнень у разі зараження.

  • працівники з високим ризиком інфікування у закладах охорони здоров'я;
  • працівники, які забезпечують відповідь на надзвичайні ситуації, наприклад ДСНС;
  • люди з серйозними супутніми захворюваннями;
  • люди похилого віку, які проживають у закритих колективах;
  • працівники з критичним рівнем ризику;
  • вчителі і працівники шкіл;
  • люди з супутніми захворюваннями середньої тяжкості;
  • люди похилого віку;
  • люди, які живуть у притулках для бездомних чи інших інституціях.

Як та яку вакцину отримає Україна у рамках механізму COVAX

"COVAX говорить, що для країни будуть давати один і той же продукт, саме вакцинний препарат, який буде постачатися в Україну, як і в інші країни світу. Країна повинна забезпечити прийняття продукту, холодовий ланцюг, розвезення до кожного кабінету щеплення і вакцинальні сесії", – пояснив Ляшко.

Він зазначив, що за наявною інформацією, сьогодні проходить розробка близько 180 вакцин-кандидатів, 10 з них – на третій завершальній стадії клінічних випробувань.

"Механізм COVAX працює і говорить, що для 92 країн, це визначені країни, які отримають вакцину або безоплатно або за нижчою від ринкової ціною. Україна також у цьому списку. Для цих 92 країн планується, що будуть використовуватися вакцинні продукти фірми AstraZeneca (Велика Британія) для 61 країни, і Novavax (США) для 92 країн", – сказав Ляшко.

За його словами, ці вакцини вироблятимуться на потужностях у Індії.

"Також є попередні домовленості, що площі, на яких будуть вироблятися ці вакцини, знаходяться у Індії в Інституті сироваток. І ці площі дозволять забезпечити виробництво вакцинного препарату після його реєстрації для того, щоб усі країни, які потрапили у цей перелік, отримали першим траншем вакцину у розмірі 3% від населення країни. У подальшому декількома траншами буде доведено кількість вакцини для покриття 20% населення", – сказав Ляшко.

Нагадаємо, директорка Державного експертного центру МОЗ України Тетяна Думенко раніше повідомила, що 4,2 тисячі українських добровольців зможуть взяти участь у клінічних дослідженнях вакцини проти коронавірусу. 

Довідка: Програми ВООЗ COVAX із фінансування вакцин проти коронавірусу COVID-19 об'єднує уже 180 країн, у яких проживає 99% населення планети. Згідно з планами програми, до кінця 2021 року повинні бути зроблені та рівномірно розподілені 2 млрд доз вакцини. Україна також є учасником COVAX. 

Читайте також: Україна на карантині до 31 грудня: Що відбувається (ХРОНІКА)

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme